Franklyn Flowers

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
AltinGrup.png
Franklyn Çiçek
AltinGrup.png
Franklyn Flowers TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Şıra Kalesi Piçi
Kahverengi Elma
Unvan Sör
Bağlılık Altın Grup
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Sör Franklyn Çiçek yada bilinen adıyla Şıra Kalesi Piçi, Altın Grup'a hizmet eden bir şövalyedir.

Görünüş

Franklyn yüzünde savaş yaraları bulunan, büyük göbekli, paytak paytak yürüyen birisidir. Franklyn'in sağ kulağı sanki köpek ısırmış gibi parçalanmıştır, sol kulağı ise tamamen parçalanmıştır. Franklyn bir lorddan fidye olarak aldığı kol halkalarını giymektedir. Tahmini olarak bu halkalardan 12 tane giymektedir. Her bir halka Altın Grup'a hizmet edilen 1 yılı temsil eder.

Tarih

Franklyn'in iddiasına göre annesi lordlardan birinin çocuğu tarafından tecavüze uğramıştır ve Franklyn o lordun çocuğudur. Franklyn zamanla Fossowaylerden nefret etmiştir. Franklyn yaklaşık 12 yıldır Altın Grup'a hizmet etmektedir. Franklyn, Griff gittikten az bir süre sonra şövalye ilan edilmiştir.

Son Olaylar

Ejderhalarla Dans

Volon Therys'in üç mil ötesinde kamp yapan Altın Mürettebat ile buluşmaya gelen Jon Connington kampa ulaştığında Sör Franklyn de orda bulunuyordu. Meereen'de bulunan Daenerys Targaryen ile nasıl buluşulacağı tartışılırken Franklyn bizzat kraliçenin yanına gidilmesini önermiş ancak Harry Strickland Şeytan Yolu'nun ölü olduğunu söyler. Franklyn, Aegon Targaryen'a ilk yemin edenlerden biri olmuştur. İleride Menzil'e saldırıldığında birkaç Fossoway'i öldüreceğini belirtir. Daha sonra Aegon Targaryen'u Altın Grup'un diğer üyeleriyle tanıştırmaya götürür. Franklyn Westeros'ta Akbaba Tüneği'nin Alınması sırasında kalenin alınmasında büyük bir rol oynamıştır. Ağaçlar kalenin ana kapısının önünden saldırmalarına imkan tanıyordu, böylece Flowers kamuflaj için kendini boyadı ve adamlarıyla beraber kapının yirmi metre yakınında gizlenip kamptan koçbaşı gelene kadar ortaya çıkmamışlardır. Kapılar kapanır ancak kapı ikinci darbeye dayanamaz. Kuzgunlar kaleden salınır ancak kuzgunlar Altın Grup'un uzman okçuları tarafından öldürülür. Akbaba Tüneği'nin büyük salonunda yapılan zafer ziyafeti sırasında Jon Connington aralarında Franklyn, Evsiz Harry Strickland, Balaq, üç genç esir Connington'ın da olduğu masada yemek yemekteydi. Franklyn daha sonra Jon'un Akbaba Tüneği'nde düzenlenen savaş konseyinde bulunmuştur.

Sözler

Bu durum beni bir çeşit kahverengi elmalı Fossoway yapıyor.

-Fossoway piçi olma hususunda, Franklyn'den Aegon VI Targaryen'e


Aegon: Neden bir dilenci gibi halama koşayım? Benim iddiam onunkinden çok daha güçlü. Bırakın da o bana gelsin... Westeros'da.

Franklyn: Bunu sevdim. Doğuya değil batıya yelken açalım.Küçük kraliçeyi zeytinleriyle baş başa bırakalım ve Prens Aegon'ı Demir Taht'a oturtalım. Delikanlı işini biliyor, hakkını teslim edelim.

-Aegon Targaryen ve Franklyn


Birkaç Fossoway öldürebildiğim sürece ben varım.

-Franklyn'den Aegon VI Targaryen'e