Frey Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Geçit'in Frey Hanesi
544px-House Frey.png
Hane arması gümüş bir köprü ve her iki ucuna mavi kule
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke İkizler
Şimdiki Lord Lord Walder Frey
Bölge Nehir Toprakları, Westeros
Unvan Geçit Lordu
Varis Edwyn Frey
Bağlılık Harrenhal-Baelish Hanesi
Diğer Kol(lar) Nehirova-Frey Hanesi
Kurulma Tarihi 600 yıl önce

Geçit'in Frey Hanesi, Nehir Toprakları'nın soylu hanelerinden biridir. Yerleşkeleri İkizler Üç Dişli Mızrak üzerindeki Yeşil Çatal'ın her iki yakasında bir çift kale ve ortasında nehir için çok önemli olan köprüden oluşur. Hanenin lorduna Geçit Lordu denir.

İkizlerin stratejik konumu hanenin oldukça zengin olmasını sağlamıştır. Mevcut lordları Walder Frey'in altında hanenin boyutu ve gücü büyümüştür. Tully'lerin en güçlü sancaktarlarından biridir, hane bin şövalye ve üç bin piyadelik bir ordu çıkartabilir.

Hanenin arması gümüş zemin üzerine İkizler'i temsil eden gümüş bir köprü ve her iki ucuna mavi kuledir. Sözleri kitaplarda geçmez.

Günümüzdeki çoğu Frey ortak ataları olan Lord Walder Frey'in sinsi görünümünü taşıma eğilimindedir.

Tarihi

Frey Hanesi'ne toprakları ve soylulukları altı yüz yıl önce verildi bu bağlamda Westeros'un genç hanelerinden biridir. Kurucu Frey, büyük bir köprü inşa ettiğini rüyasında görmesi sonucunda inşaata başlamıştır. Köprünün inşaatını torunları bitirmiştir ve iki yakada da ahşaptan kaleler inşa etmişlerdir. Sonraki kuşaklar odunu taş ile değiştirerek İkizler olarak isimlendirmişlerdir. Büyük bir kule köprünün ortasında inşa edilmiştir ve Su Kulesi adı verilmiştir.

İkizler savunma amaçlı kurulmuştur ve stratejik konumu nehri geçmek isteyen büyük grupların tek uğrayacağı yer olmuştur. Bu sayede Freyler, Üç Dişli Mızrak'ta ki en zengin ve en güçlü hanelerden biri haline gelir. Hızlı şekilde güçlenmeleri diğer güçlü hanelerin onlara sonradan görme olarak bakmalarına neden olmuştur. Frey'ler kuzeydeki komşuları crannogluları yöneten Reed Hanesi'ne rakip olmuşlardır.

Frey Hanesi Fetih Savaşı sırasında Fatih Aegon'un da desteği ile Harrenhal'ıda ki Demir Adalar ve Nehir Kralı Kara Harren'e karşı ayaklandılar. Daha sonra diğer Nehir Lordları gibi Üç Dişli Mızrak Azam Lordu Tully Hanesi'ne biat etmişlerdir.

Genç Frey, Prenses Rhaenyra Targaryen'e evlenme teklifi ettiğinde Aptal Frey diye alay edilir.

Ejderhaların Dansı sırasında Frey Hanesi Yeşiller'e karşı Siyahlar'ın tarafını tutar. Lord Forrest Frey batılılar tarafından Göl Kıyısı Savaşı'nda öldürülmüştür.

Dunk Ashford Turnuvası'nda görülen sancaklar arasında Frey'lerin sancağını tanımıştır. Lord Ambrose Butterwell'ın Leydi Eşi Frey Hanesi’nin bir üyesidir, evliliklerini kutlamak için Beyaz Duvarlar Turnuvası düzenlenir. Lord Frey, kızları, dört yaşındaki oğlu (şimdiki Lord Walder Frey), kardeşi Sör Franklyn Frey ve yeğeni ile birlikte Beyaz Duvarlar'da ki turnuvaya katıldılar. Ancak turnuva İkinci Blackfyre Savaşı'nı hazırlamak için bazı katılımcılar tarafından bir bahane olarak kullanılır.

Harrenhal Turnuvası sırasında, Frey Hanesi üyelerinden bir yaver Howland Reed ile tartışır. Frey Hanesi'nin şövalyesi Gülen Ağaç Şövalyesi'ne yenildikten sonra kendisine yaverlerine biraz onurlu olmayı öğretmesi istenmiştir.

Lord Walder Frey'in uzun saltanatı sırasında o ve onun soyundan gelen çocuklarla hanenin büyüklüğü patlama noktasına gelir. Lord Walder Frey İkizler'in yönetimini üç kralın saltanatın süresince devam ettirdiğini iddia eder. Walder Frey'in liderliğini diğer Frey'ler sonuna kadar kullanmaktadır. Bu etkilere rağmen Frey'lere aşağılayıcı bakmaya devam ederler. Tytos Lannister Lord Walder Frey'in ikinci oğlu Emmon ile kızı Genna arasında bir evliliğe razı olduğunda on yaşındaki oğlu Tywin Lannister bu evlilik aleyhinde konuşur. Daha sonra Hoster Tully oğlu Edmure için bir Frey gelini önerisini reddeder ve Jon Arryn Lord Walder'ın torunlarını Vadi'de büyütme teklifini reddeder. Walder'ın liderlendiğindeki ordu, sonuç belli oluncaya kadar Robert'ın İsyanı boyunca Hoster Tully'nin çağrılarına cevap vermez.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Leydi Catelyn Tully Tyrion LannisterYol Ağzındaki Handa el geçirdiğinde orada Frey askerleri de vardır. Adaleti sağlamadan önce askerler Lord Walder Frey’i bilgilendirmiştir.

El Turnuvası'na Sör Jared, Sör Hosteen, Sör Danwell, Sör Emmon, Sör Theo, Sör Perwyn'in yanı sıra Lord Walder'ın piç oğullarından Martyn Nehir katılmıştır.

Lord Walder Robert'ın İsyanı'nda yaptığı gibi Lord Hoster Tully adına sancaktarlarını çağırır ve 4.000 kişilik ordusunu İkizler'in korunması için tutar. Hane kendini korumasına rağmen Sör Addam Marbrand komutasındaki Lannister atlılarınınn saldırıları olmuştur, Beş Kralın Savaşı'nda kendi çıkarlarına hizmet edene dek bir tarafa geçmezler. Lord Eddard Stark'ın tutuklanmasının ardından oğlu Robb Stark güneye yürüyüşünde İkizler'e geldiğinde onları Lord Walder'ın varisi Sör Stevron Frey karşılar. Walder, Robb'un annesi Leydi Catelyn ile görüşür ve güvence olarak evlilik sözleşmesini, Kışyarı'nın Stark'ları ile Frey'ler arasında bağ kurulmasını ister. Ayrıca savaş bittiğinde Arya Elmar Frey ile evlenmiş olacak, Catelyn yetiştirmek üzere Büyük Walder ile Küçük Walder Frey'i alacak ve Robb'un silah arkadaşlarından biri Olyvar Frey olacaktır. Karşılığında Frey'ler kuzeyin ordusuna katılacak ve ordunun güvenle köprüden geçmesini sağlayacaktır.

Kral Robert Baratheon'un ölümünden sonra yeni Kral Joffrey Baratheon, Lord Walder ve varisi Stevron'un bağlılıklarını göstermedikleri takdirde diyarda hain olarak adlandırılma da ısrar etmiş sayılacaklarını ilan eder.

Robb'un ordusu İkizler'de ikiye ayrılmış, her iki kuvvet de farklı bir Lannister ordusu ile başa çıkmak için yola çıkmış ve her iki orduda da Frey'ler asker göndermiştir. Robb, Sör Stevron'un Fısıltılı Orman Savaşı'nda cesurca savaştığını itiraf eder, Sör Perwyn'de o savaşta Robb'un korumalarından biridir. Cleos ve Tion Frey kendi kuzenleri olan Sör Jaime Lannister'ın altında savaştılar ve onunla beraber esir alındılar. Babaları da aynı zamanda Lannister'ların tarafında savaşır. Diğer Frey'ler; Sör Aenys, Sör Jared, Sör Hosteen, Sör Danwell, Elmar ve Ronel Nehir Lord Roose Bolton'un ordusunun bir parçasıdır. Jared, Hosteen, Danwell ve Ronel Yeşil Çatal Savaşı sırasında Lord Tywin Lannister'ın güçleri tarafından yakalanır. Robb Stark'ın Kuzeyin Kralı ilan edildiği Nehirova'daki savaş konseyinde Sör Stevron'da bulunur.

Kralların Çarpışması

Catelyn'in vesayetindeki Büyük Walder ve Küçük Walder, Bran Stark tarafından çok sevilmeseler de Kışyarı'nda karşılanırlar. Kışyarı'nın Ele Geçirilmesi sırasında Theon Greyjoy tarafından ve daha sonra da Kışyarı'nın Yağmalanması'nda Ramsay Kar tarafından bağışlanırlar.

Jared, Hosteen, Danwell ve Ronel Harrenhal'da tutsakken fidyelerinin ödenmesi ile (muhtemelen diğer iki Frey Aenys ve Elmar tarafından) serbest kalmışlar, Aerys'in gelişinden sonrada Lord Bolton'un ordusuyla yeniden gelmişlerdir.

Sör Stevron, Sör Ryman, Kara Walder ve Sör Olyvar dahil bir çok Frey Batı Toprakları'ndaki savaşa katılır. Stevron Frey Öküzağzı Savaşı'nda aldığı küçük bir yara yüzünden ölür ve oğlu Ryman İkizler'in varisi olur. Sarpkaya Savaşı'nda Kara Walder ve Büyükjon Umber kale duvarına tırmandı.

Sör Perwyn Leydi Catelyn'nin, Demir Taht'ta hak iddia eden krallar Renly ve Stannis Baratheon'la müzakere yapması için güneye eşlik eder. Brynden Tully, Üç Dişli Mızrak Kralı Robb Stark'a, Batı Toprakları seferini planlaması için yardım ederken; Martyn Nehir, Nehir Toprakları'ndaki ordunun komutasını alır. Dönüş yolculuğunda Nehirova'ya yaklaştığında Catelyn ve eşlikçilerini Martyn karşılar. Nehir Toprakları'na döndükten sonra Perwyn Geçitler Savaşı'na gider.

Robb'un esiri olan Cleos, Kral Toprakları'na Kral Robb'un şartlarını sunmak için kuzeni Tyrion Lannister'a gönderilir, bu hareketi tepki alır. Tyrion'un planıyla Cleos bekçi askerleri icabına bakacak ve Jaime'yi Nehirova'dan kurtaracaktır, başarısız oldular ve Cleos tekrar hapse atılır.

Savaş zamanında ittifakları sağlamlaştırmak için Roose Bolton Lord Walder'ın torunlarından Walda ile evlenir. Kışyarı'nın Yağmalanması'ndan ve Karasu Savaşı'nda Stannis'in Lannister'lara yenilmesinden sonra, Harrenhal'da ki Lord Bolton'un ordusundaki Frey'ler Robb'un diz çökmesi gerektiğine inanmışlardır.

Kılıçların Fırtınası

Nehirova içinde Catelyn Kral'ın Şehri'ndeki kızlarını geri almak için Jaime'nin esaretine son verir ve yolculukta eşlik etmesi için yeminli kılıcı Brienne Tarth ve kuzeni Cleos'la beraber gitmelerine izin verir. Kral'ın Şehri yolculuğunda, Cleos işe yaramaz bir savaşçı olduğunu kanıtlar ve Cesur Dostlar tarafından öldürüldüğünde hiç kimse tarafından yası tutulmaz.

İkizler'de söz veren Robb Stark'ın Frey'lerden biri yerine Jeyne Westerling ile evlendiği haberi Lord Walder'a ulaşır. Lord Walder'ın yeni varisi Ryman Frey öfkelenerek Frey askerleri ile orduyu terkeder ve Frey Hanesi'nin Kuzey Kralı'na olan desteğini geri çeker. Daha sonra, Aksak Lothar Frey ve Walder Nehir ile yanlarında İkizler'den kırk adamla beraber Nehirova'ya gelirler. Orada yeminli lordu Kral Robb'un dayısı Edmure Tully ile Walder'ın kızı Roslin arasında evlilik sözü verilerek savaş ittifakı yeniden sağlanır.

Ancak Lord Walder gizlice Lord Tywin Lannister ve Lord Roose Bolton ile görüşür. Kızıl Düğün'de misafir hakkı söz konusu olsa dahi eski müttefikleri Stark'ları ve Tully'leri katlederler. Çıngıraklı, Benfrey ve Tytos bu süreçte öldürülür. Sör Perwyn, Olyvar ve Alesander, Stark'lar ile çok samimi oldukları için önceden uzaklara gönderilirler. Frey'ler Kral Robb'u öldürüp Lord Edmure'yi yakalayarak Demir Taht tarafından ödüllendirilirler. Walder Frey'in ikinci oğlu Emmon'a Tully'lerin yerleşkesi ve unvanı olan Nehirova Lordluğu verilir ve böylece Frey'lerin yan dalı olan Nehirova-Frey Hanesi kurulur. Lannister'lar ile ittifakı kuvvetlendirmek için Lancel ile Amerei evlendirilir ve Daven Lannister'ın savaş bittikten sonra başka bir Frey'le evlendirileceğine söz verilir.

Kara Walder Frey, Patrek Mallister'ı öldürmekle tehdit edince Denizgözcüsü teslim olur, Ryman ve oğlu Edwyn, Emmon Frey'e vaat edileni almak için Nehirova Kuşatması'na 2.000 Frey askeri ile Lannister'ların ordusuna katılmıştır.

Diğer soylular ve köylü halk Frey Hanesi'nin misafirlik hakkını kırdıkları için küçümserler. Ele geçirilen Petyr Frey ve Merrett Frey yeniden canlanan Leydi Catelyn ve Sancaksız Kardeşlik tarafından orada kurulan mahkemede suçlu bulunarak asılırlar.

Kargaların Ziyafeti

Nehir Toprakları'ndaki Frey Hanesi'nin etkisi yeni oluşturulan Darry-Lannister Hanesi'nin lordu Lancel'in eşi Amerei ve hane halkıyla daha da artar. Danwell, Arwood ve Marissa dahil birçok Frey Darry'de ona eşlik etmektedir. Sonra Tazı'nın Tuzçukuru saldırılarıyla Arwood ve akrabaları Harys ile Donnel Haigh araştırmak için Darry'den Tuzçukuru'na gider, orada duvarların arkasına saklanmış Quincy Cox'u bulurlar.

Frey Hanesi'nin armasını taşıyan ölü askerler Sessiz Ada'ya kadar sürüklenirler. Yaşlı Bilge onların düşmanları Darry Hanesi'nden askerler ile yan yana gömüldüğünü söyler. Frey'ler ve Darry'ler arasında düşmanlığın yeni olmadığını ama önemli bir geçmişi olduğunu söyler.

Jaime Lannister Nehirova'ya geldikten sonra kuşatmanın komutanlığını Ryman'dan alır ve Nehirova verilmiş olmasına rağmen Emmon'a Üç Dişli Mızrak'ın hakimiyetinin verilmediğini bu unvanın Harrenhal-Baelish Hanesi'nin lordu Lord Baelish'e verildiğini söyler. Karabalık'a kaleyi teslim etmeme durumunda ne olacağını anlatılır, Jaime ayrıca Frey'lerin gönderileceğini söyler ama batıdan asker gelmedikçe gönderilemeyeceğini açıklar. İkizler'e geri dönüş yolunda Ryman Frey Catelyn Stark'ın yeniden canlandırılmış olduğunu görür ve artık Leydi Taşyürek olarak anılan Leydi Catelyn, Ryman ve beraberindekileri idam eder. Ryman'ın ölümüyle oğlu Edwyn varis olur.

Kraliçe Cersei Lannister'a göre, Lord Wyman Manderly Bolton'larla ittifak arayışına girer sonra Frey Hanesi’nin üyeleriyle torunlarını evlendirmeyi kabul eder ve Lannister'ların ticareti için Beyaz Liman'ın açılmasını sağlar.

Ejderhaların Dansı

Rhaegar, Jared ve Symond, Frey ve Manderly haneleri arasındaki ittifakı sağlamlaştırmak için Beyaz Liman'a gelirler. Manderly'ler sadece Kral Tommen Baratheon'un barışını kabul etmiş gibi davranırlar ancak elçiler Beyaz Liman'dan ayrıldıktan sonra ölümlerini düzenler.

Büyük Walder ve Küçük Walder Dehşet Kalesi, Hendek Mezar ve Kışyarı'nda Ramsay Bolton'un yaveri olurlar. Kuzeyi huzura kavuşturmak için orduyla harekete geçen Lord Roose Bolton'a Sör Aenys ve Sör Hosteen komutasındaki 2.000 askerde katılır. Bir kar fırtınası sırasında Kışyarı'na dönerken kaybolan elçilerden Frey'ler Lord Wyman'ı suçladığında gerginlik ordunun içinde yükselir. Birkaç askerin öldüğü ve Lord Wyman'ın yaralandığı bir kavgadan sonra Frey'ler Küçük Walder'ın cesedini karın içinde bulurlar. Baskıyı hafifletmek için Roose, Kurt Ormanı'nda çiftçilerin köyünde karargâh kuran Stannis'e karşı öncü olarak Aenys ve Hosteen'ı gönderir.

Kış Rüzgarları

Aenys'in, Mors Umber ve adamları tarafından Kışyarı'nın yanına kazılan çukur tuzaklarına düşüp boynunu kırdığı ortaya çıkar.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Frey Hanesi

  • Lord Walder Frey, Geçit Lordu. Yaşlı, kibirli ve aç gözlü bir adam. Onlarca yıldır İkizler'e hükmetti ve soyundan yüzlerce kişi geldi. Aile sadakatine çok önem vermektedir. Buna rağmen çocukları onun bu iyiliğini acımasızca kullanmaktadırlar. Onu onurlandırmaları umuduyla birçok erkek çocuğunun adını Walder, birçok kız çocuklarının adını ise Walda koymuşlardır. Birçok kadınla evlenmiştir:

Perra Royce ile Walder Frey'in Çocukları

 
Walder Frey
 
Perra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Corenna Swann
 
 
Stevron
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marsella Waynwood
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jeyne Lydden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ryman
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegon Çıngıraklı
 
Maegelle
 
Dafyn Vance
 
 
 
 
Walton
 
Deana Hardyng
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edwyn
 
Janyce Hunter
 
Kara Walder Frey
 
Petyr
 
Mylenda Caron
 
Marianne Vance
 
Walder Vance
 
Patrek Vance
 
Steffon
 
Güzel Walda
 
Bryan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Walda
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Perra
 


 
Walder
 
Perra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Emmon
 
Genna Lannister
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cleos
 
Jeyne Darry
 
Lyonel
 
Melesa Crakehall
 
Tion
 
Kızıl Walder
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tywin Ty
 
Willem
 
 
 
 
 


 
Walder
 
Perra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aenys
 
Tyana Wylde
 
 
 
 
 
Perriane
 
Leslyn Haigh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegon Kanlıdoğan
 
Rhaegar
 
Jeyne Beesbury
 
Harys Haigh
 
Donnel Haigh
 
Alyn Haigh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert
 
Beyaz Walda
 
Jonos
 
Walder Haigh


Cyrenna Swann ile Walder Frey'in Çocukları

 
 
 
Walder
 
Cyrenna Swann
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jared
 
Alys Frey
 
Luceon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tytos
 
Zhoe Blanetree
 
Garse Goodbrook
 
Kyra
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zia
 
Zachery
 
Walder Goodbrook
 
Jeyne Goodbrook
 
 
 


Amarei Crakehall ile Walder Frey'in Çocukları

 
Walder
 
Amarei Crakehall
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hosteen
 
Bellena Hawick
 
Lucias Vypren
 
Lythene
 
Symond
 
Braavos'lu Betharios
 
Danwell
 
Wynafrei Whent
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Arwood
 
Ryella Royce
 
Damon Vypren
 
Elyana Vypren
 
Jon Wylde
 
Alesander
 
Alyx
 
Bradamar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ryella
 
Androw
 
Alyn
 
Hostella
 
Rickard Wylde
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Merrett
 
Mariya Darry
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Geremy
 
Carolei Waynwood
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mavi Çatal'lı Pate
 
Amerei
 
Lancel Lannister
 
Şişman Walda
 
Roose Bolton
 
Marissa
 
Küçük Walder
 
Sandor
 
Cynthea
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Raymund
 
Beony Beesbury
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert
 
Malwyn
 
Sarra
 
Serra
 
Cersei
 
Tywin
 
Jaime
 


Alyssa Blackwood ile Walder Frey'in Çocukları

 
Walder
 
Alyssa Blackwood
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lothar
 
Leonella Lefford
 
 
 
Jammos
 
Sallei Paege
 
 
Whalen
 
Sylwa Paege
 
Morya
 
Flement Brax
 
Tyta
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TysaneWaldaEmberleiLeana
 
Büyük WalderDickonMathis
 
HosterMerianne
 
Robert BraxWalder BraxJon Brax
 


Bethany Rosby ile Walder Frey'in Çocukları

 
Walder
 
Bethany Rosby
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Perwyn
 
Benfrey
 
Jyanna Frey
 
Willamen
 
Olyvar
 
Roslin
 
Edmure Tully
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Della
 
Osmund
 
 
 


Annara Farring ile Walder Frey’in Çocukları

 
Walder
 
Annara Farring
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Arwyn
 
Wendel
 
Colmar
 
Waltyr
 
Elmar
 
Shirei
 


Walder Frey'in Gayrimeşru Çocukları

 
Walder Frey
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Walder Nehir
 
Charlton Gelini
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Walda Nehir
 
 
 
Aemon Nehir
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Walda Nehir
 
 
 
 
 
 


Ana dalı belirtilmemiş kişiler:

Tarihi Üyeler

Yeminli Haneler

Alıntılar

Geçidin Frey'leri Butterwell'lardan daha asil idiler. Tek farkları onların inekleri yerine köprüleri vardı.

Dunk'un düşünceleri

Bu Frey'ler lanetli.

Davos Seaworth'ün Kızıl Düğün'ü duyduktan sonraki düşünceleri

Herhangi bir Frey'in sözünü almaktansa sidik gibi bir birayı içmeyi yeğlerim.

Clement Piper

Bir Frey onur hakkında ne bilir ki?

Davos Seaworth Jared Frey'le tartışırken

Belki bu bir nimet oldu. O bir Frey olarak yeterince yaşadı.

Wyman Manderly Küçük Walder Frey'in ölümü hakkında düşünceleri