Gökkuşağı Muhafızları

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gökkuşağı Muhafızları Arması

Gökkuşağı Muhafızları, Renly Baratheon tarafından, Kral Muhafızlarına benzer amaçla oluşturulmuştur. Üyeleri gökkuşağı renklerinde pelerinler giyer ve zırhlarında gökkuşağı arması vardır. Bu gökkuşağı sayısı onları Yedi İnancına bağlar (ki kimine göre gökkuşağı dini bir semboldür.) Her üye farklı renklerde zırhlar giyer ve grup bir arada olunca gökkuşağının yedi rengi ortaya çıkar.

Üyeleri

Tarih

Beş Kralın Savaşı başladığında, Renly Baratheon, abisi Robert’ın ölümünün ardından kendini Yedi Krallığın Kralı olarak ilan etti. Bu durumdan dolayı da Kral Muhafızlarının farklı bir versiyonu Gökkuşağı Muhafızlarını oluşturdu. Loras Tyrell, Renly’nin favorisiydi ki muhafızların ilk üyesi ve lord kumandanı olmuştur. Yüzün üzerinde şövalyenin katıldığı ve Sör Loras’ın da dahil olduğu Acı Köprü’de yapılan meydan dövüşlerinde TTarth’lı Brienne gösterdiği başarı sayesinde Gökkuşağı Muhafızlarına son katılan üye olmuştur. Lord Kumandan hariç diğer altı üyenin her birine gökkuşağından bir renk ismi verilmiştir.

Renly’nin ölümünün ardından, Gökkuşağı Muhafızları parçalanmıştır.

Televizyon Uyarlaması

Televizyon uyarlamasında "Gökkuşağı Muhafızları"

TV uyarlamasında, Gökkuşağı Muhafızları basitçe “Kral Renly’nin Kral Muhafızları” olarak tanımlandı. Amerikada, eşcinsellerin politik hakları hareketinde gökkuşağı sembolü benimsenmiştir. Yazar George R. R. Martin eşcinsel hakları ile alakalı olarak kitap “Gökkuşağı Muhafızlarını” kullanmadığını belirtmiştir. Nedense, Renly Baratheon ve Loras Tyrell arasındaki ilişkinin açık tasvirine rağmen, HBO eşcinsel olaylarına girmemek için “Gökkuşağı Muhafızlarını” kullanmamaya karar verdi. Renly’nin ölümünün ardından, Loras ve kardeşi Margaery evlerine döndü ve Brienne, Catelyn Stark ile kaçtı.