Gölge Suikastçi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gölge Suikastçi
180px-Shadowbaby TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Melisandre
Kitap(lar) Kralların Çarpışması

Kılıçların Fırtınası(Bahsedildi)

Kargaların Şöleni(Bahsedildi)

Gölge Suikastçi, Asshai’li Melisandre’nin, Fırtına Burnu kuşatması sırasında, Renly Baratheon ve Sör Contray Penrose’u öldürmek için yaptığı bir sihir biçimidir.Gölge Suikastçi bir kez salındığında, muhtemelen, Gölge Suikastçilere aşina olan sihir kullanıcılarının bildiği bir karşı atak yolu olmadıkça kişinin ölümünün kaçınılmaz olduğu görülür.Şu ana dek, bir Gölge Suikastçi çağırdığını gördüğümüz tek kişi Melisandre’dir. Melisandre, bir gölge “ışığın hizmetkarı” olana dek, insan gibi Gölge Suikastçi çağırabilir ve onu düşmanlarına karşı yönetebilir.

Hakkındakiler

Söylenene göre, Gölge Suikastçileri, Kral Stannis Baratheon ve Melisandre arasındaki cinsel birliktelikten doğmuştur. Bu yüzden onlara gölge bebekler de denir.Hamilelik periyodundan sonra, Melisandre, Gölge Suikastçi’yi “doğurarak” çağırabilir. Doğum sırasında, Gölge Suikastçi görünür olur ve Stannis Baratheon’un tanınabilir bir şekline bürünür.Daha sonra, Gölge Suikastçi daha fazla gölge haline gelir ve gözle algınlanması zorlaşır. Gölge Suikastçi, Stannis Baratheon tarafından kullanılan parlak kılıcın benzeri bir kılıçla silahlanmıştır. Gölge Suikastçi, hedefine saldırırken neredeyse görünmezdir. Kılcını kullanır ve ortadan kaybolmadan önce boynundan bıçaklar.Stannis Baratheon’daki etki önemlidir. Melisandre’den olan bir gölge suikastçinin babası olduğunda yıllarca yaşlanmış görünmüştür. Davos, onun gözlerinin, yüzünün oyuklarındaki mavi çürükler gibi olduğunu fark etmiştir. Muhtemelen, Karasu Savaşında Gölge Suikastçi kullanılmamasının sebebi budur. Stannis, Gölge Suikastçilerin eylemlerini, kendilerinin tüm hayalleri gibi algılamıştır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Melisandre, ağabeyine boyun eğmeyi reddeden Renly Baratheon’u öldürmek için kullandığı bir Gölge Suikastçi çağırır ve onu doğurur. Hem Catelyn Stark hem de Tarth’lı Brienne, Renly’nin ölümüne şahit olmuştur. Catelyn Stark, Stannis gibi görünen bir gölge görür ve gölge, kılıç taşır, kaybolmadan önce Kral Renly’in boğazını keser. Renly’nin suikastinden sonra, Fırtına Burnu, Stannis ve ordusu tarafından kuşatıldı. Kalenin sorumluluğundan ayrılan Sör Contray Penrose, Fırtına Burnu’nu ve Edric Storm’u vermeyi reddetti, Davos Seaworth, Melisandre’yi güçlü ambarın altından geçirtti. Melisandre soyundu ve Davos, korku içinde şimdiki hamile kadının başka bir Gölge Suikastçi doğurmasını izledi. Gölge ortaya çıktığında, Davos onu rahme düşürmüş adamı tanıdı. Gölge Penrose’u avlamaya gitti.

Kılıçların Fırtınası

Melisandre, Davos’u, Ejderha Kayası’ndaki hücresinde ziyaret eder. Ona, gölgelerin sadece ışık tarafından doğurulduğunda yaşadığını söyler. Stannis’in şimdiki ateşlerinin çok düşük olduğunu, eğer onu öldürebilirse başka bir oğlan yapacağından daha fazlasını söylemeye cesaret edemediğini itiraf eder. Sonra, ateşi hala sıcak yanan ve yüksek bir adamdan, başka bir adamdan daha fazla Gölge Suikastçi yapabildiğini söyler…ve Davos, eğer kralının davasına gerçekten hizmet etmeyi diliyorsa bir gece onun odasına gelmesini de ekler. Ona asla bilmediği zevkleri verebileceğini ve hayat ateşini sağlayabileceğini söyler, Davos onu, söyledikleriyle yarıda keser.Davos ona, onun hiçbir kısmını veya tanrısını istemediğini söyler. Tarth’lı Brienne,Kralın Toprakları'na geldiğinde Sör Loras Tyrell tarafından Renly’nin ölümüyle suçlanır.Ona, orada bir gölge olduğunu ve onun ne kadar çılgın olduğunu açıklamaya çalışır.Loras, Jamie Lannister ile buluştuğunda Renly’nin çeliğinin boğaz kısmının, temiz darbeyle, boydan boya kesilmiş olduğunu itiraf eder. Jamie’ye, Renly’nin en iyi çelikten yapılma en iyi zırha sahip olduğunu ve Sör Gregor Clegane’in bile bir baltaya ihtiyacı olacağını söylemiştir.

Kargaların Ziyafeti

Renly’in hayaleti, Brienne’nin yakasını bırakmaz.Renly’nin çadırında ne olduğunu rüyasında görür :“Tüm mumlar oluklardan dışarı aktı ve soğuk etrafını sardı. Bir şey yeşil karanlık boyunca hareket ediyordu. İğrenç bir şey ve korku, kralına doğru hızlı bir şekilde yaklaşıyordu. Onu korumak istedi ama bütün uzuvları tutulmuş ve donmuştu ve onu kaldırmak için sahip olduğundan fazla güç harcadı.Ve gölge’nin kılıcı, yeşil çelik boyunluğu boydan boya dilimlediğinde ve kan akmaya başladığında, nihayet, ölenin Kral Renly değil ama Jamie Lannister olduğunu gördü."