Gülümseyen Şövalye

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gülümseyen Şövalye
Kötü Şöhretli Gülümseyen Şövalye - Sir-Heartsalot©
Karakter Bilgisi
Bağlılık Kral Ormanı Kardeşliği
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)

Gülümseyen Şövalye üyesi olduğu Kral Ormanı Kardeşliği ile eşit ölçüde kötü şöhretli bir hayduttur. Çıldırmış olduğu düşünülmektedir ama ölümcül bir kılıç yeteneği vardır.

Tarih

Sör Jaime Lannister’ın naklettiğine göre kendi jenerasyonundan en iyi ikili mücadele savaşçısı olarak Sör Gregor Clegane’i görüyordu. Kariyeri esnasında bir ara Yüksek Bahçe Lordu Mace Tyrell’in kuzeni Sör Victor Tyrell’i öldürmüştür.

En sonunda Gülümseyen Şövalye Kral Muhafızları ile yapılan bir çarpışmada öldürülmüştür. Mücadele sırasında Gülümseyen Şövalye kısa bir süreliğine Jaime Lannister’ın kılıcı ile karşılaşmıştır ama Jaime onu uzak tutmuştur. Arthur Dayne bir sonraki dövüşte Gülümseyen Şövalye’nin kılıcı kırılana kadar Jaime ile daha uzun bir süreliğine değiş tokuş yapmıştır. Dayne dövüşü durdurmuş ve yeni bir kılıç almasına izin vermiştir. Gülümseyen Şövalye bunu kabul etmiş ama Dayne’in ünlü kılıcı Şafak’ı arzuladığını belirtmiştir. Dayne, "O zaman onu almalısınız, sör" dedi ve ikinci karşılaşmalarında Gülümseyen Şövalye öldürüldü.