Galazza Galare

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Meereen.png
Galazza Galare
Meereen.png
Galazza Galare, the Green Grace1.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Yeşil Fazilet
Bağlılık Galare Hanesi
Faziletler
Kültür Ghiscar
Doğum Meereen
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı (görüldü)

Görünüş

Seksen yaşlarında olmasına rağmen uzun ve zarif bir görünüşlü bir kadındır. Saçı beyaz ve derisi paşömen kağıdı kadar incedir, yıllar saçlarını beyazlatmış, derisini inceltmiştir ama insanı delip geçen yeşil gözlerine dokunamamıştır. Daenerys, bu gözlerin hüzünlü ve bilgelik dolu olduğunu düşünmüştür. Duvak takar.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Galazze Galare’nin konseyi, paha biçilemez Daenerys’in barış için uğraştığını ve hoşgörülü biri olduğunu savunmuştur. Akrabalarından Grazdar ve Qezza’yı, Daenerys’e kadeh taşıyıcısı olarak vermiştir. İstenen barış ortamını elde etmek için Daenerys’e Hizdahr zo Loraq ile evlenmesi gerektiğini tavsiye edenlerdendir.

Daenerys ortadan yok olduğunda ve Sör Barristan Selmy kraliçesinin yokluğunda Meereen yönetimini ele geçirdiğinde, Galazza’yı Yunkai’ye, kendi barış şartları ve Yunkai tarafından esir olarak tutulan 3 rehine için altınla beraber gönderir. Galazza geri döndüğünde Sör Barristan’a, Yunkai’nin teklifini reddettiğini ancak ejderhalar öldürülürse teklifinin kabul edileceği bilgisini verir. Galazza ayrıca Sör Barristan’a, Daenerys’in öldüğünü ve ejderhalarının da ölmesi gerektiğini söyler.

Alıntılar

Ejderhaların Anası tokar kuşanmalı ya da sonsuza kadar nefret edilmeyi göze almalı. Batıdiyar yünlerinin ya da Myr dantelinden dikilmiş bir elbisenin içinde, Majesteleri bizim aramızda sonsuza kadar bir yabancı olarak kalır, tuhaf bir ecnebi, barbar bir fatih.

- Galazza Galare'den Daenerys Targaryen'e.

Barristan: Majesteleri Kraliçe, Hizdahr zo Loraq’la evlendi, onu hayat arkadaşı ve kralı yaptı, onun arzusuna uyarak ölümcül sanatı yeniden canlandırdı. Kral bunların karşılığında ona zehirli çekirgeler verdi.

Galazze: Kral bunların karşılığında ona barış verdi. Size yalvarıyorum sör, bunu görmezden gelmeyin. Barış paha biçilmezdir. Hizdahr, bir Loraq’tır. Ellerini zehirle kirletmez. O masum.

- Barristan Selmy ve Galazza Galare