Galbart Glover

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
GloverHanesi.PNG
Galbart Glover
GloverHanesi.PNG
Nacho Molina G Glover.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Derinorman Kalesi Ustası
Bağlılık Glover Hanesi
Kültür Kuzeyli
Doğum Derinorman Kalesi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti(Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)
Oyuncu Mark Coney
TV Sezon 1

Galbart Glover, Glover Hanesi'nin başı ve Derinorman Kalesi'nin ustasıdır. Evlenmemiştir. Hornwood piçi Larence Kar Galbart'ın yaveridir. Televizyon dizisinde Mark Coney tarafından canlandırılmıştır.

Görünüş

Galbart ince ruhlu, saygıdeğer, iyi ve sadık bir adamdır.

Geçmiş

Kralların Çarpışması ve Kılıçların Fırtınası kitaplarının eklerinde Galbart'ın varisi yeğeni Gawen Glover'dır. Ancak Kargaların Ziyafeti ve Ejderhalarla Dans kitaplarının eklerinde varisi erkek kardeşi Robett Glover'dır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Galbart Robb Stark'ın savaşında Moat Cailin'deki savaş konseyinde yer almıştır ve Robb'u Lord Walder'a güvenmemesi konusunda uyarmıştır. Kuzeyli ordu İkizler'de ayrıldığında, Robb Stark'la birlikte kalarak Fısıldayan Orman Savaşı ve Kamplar Savaşı'na katıldı. Savaş sırasında Galbart Nehirova'daki Yürek Ağacı'nda dua etmiştir.

Kralların Çarpışması

Galbart ve Robett'in güneye yaptıkları akınların üzerine Derinorman Kalesi'ndeki kahyalar hanenin parasal olarak yoklukta olduğunu söylemiştir. Lord Balon Greyjoy kızı Asha Greyjoy'u Derinorman Kalesi'nin Ele Geçirilmesi için yollamıştır. Öküzağzı Savaşı'ndan sonra, Galbart Batı Toprakları'nda kıyılara baskın yaptı.

Kılıçların Fırtınası

Duskendale'de kardeşinin tutsak edildiği haberleri Nehirova'ya ulaştığında, kardeşinin hayatı için korktu. Bu korku kısmen Robb Stark'ın Robett Glover için Martyn Lannister'ı takas etmesine yol açtı. Galbart kuzeyli lordlarla beraber Edmure Tully'nin düğününe katılmak ve daha sonrasında Moat Cailin'i geri almak için Robb'la beraber at sürdü. Robb, Galbart'a Lord Jason Mallister ve Maege Mormont ile birlikte Seagard'a gitmesini ve Bozsu Gözcüsü'nü bulup Boğaz'a yelken açmasını emretti. Lord Jason'ın daha sonra Seagard'da kalmasına rağmen, Galbart ve Maege'nin nerede olduğu hakkında halen hiçbir şey bilinmemektedir.

Ejderhalarla Dans

Derinorman dönüşü Kral Şurası'nda, Asha, Galbart'ın evindeki rahatlıktan rahatsız olmuştur. Stannis Baratheon Asha'dan Derinorman Kalesi'ni geri almıştır.

Galbart'tan Alıntılar

Bunu yapmak zorunda değilsiniz lordum, Lord Walder güvenilir değildir.

-Galbart'tan Robb'a

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Galbart
Glover
 
 
 
Robett
Glover
 
Sybelle
Locke
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gawen
Glover
 
Erena
Glover