Genna Lannister

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Frey.png
Genna Lannister
House Lannister.png
Jlkly.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Nehirova Leydisi
Bağlılık Lannister Hanesi
Frey Hanesi
Kültür Batı Toprakları
Emmon Frey
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası
Kargaların Şöleni

Tytos Lannister’in kızıdır ve Walder Frey’in ilk evliliğinden ikinci oğlu Emmon Frey ile evlidir. Bu evlilikten dört çocuğu vardır. Cersei, jaime ve Tyrion’un halasıdır ve Joanna Lannister öldükten sonra yeğenlerine annelik yapmıştır. Tyrion’un politik manevra yeteneğini fark eden birkaç Lannister’dan biridir.

Görünüş ve Kişilik

Gençliğinde şekilli, güzel bir kızken daha sonraları şişman ve enli, keskin ve pürüzsüz yüzlü bir kadın olarak tanımlanmıştır. Zeki ve çok kurnazdır. Beceriksiz olduğunu düşündüğü kocasına emirler yağdırır. Bu özelliklerinden dolayı, alışılagelmemiş bir şekilde itiraza mahal bırakmadan Jaime’nin savaş konseyinde kendine yer bulabilmiştir.

Geçmişi

Babası, Walder Frey’in ikinci oğluyla evlilik teklifini kabul etmiştir. Tywin Lannister bu evliliğe karşı çıkmıştır çünkü bu evliliği iyi bir eşleşme olduğunu düşünmüyordu. Jaime’ye Tywin’i çok sevdiğini, çünkü onun lehine serbestçe konuşabildiğini söylemiştir. Buna rağmen Genna bu eşleşmeden memnun değildir, kocasından dört oğlu vardır ama babalarının Emmon Frey olamadığı konusunda söylentiler olmasına rağmen kimse bunu sesli söylemeye cüret edemez. Genna dominant bir eştir ve sık sık kocasına halk içinde bağırır.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Genna’nın iki oğlu savaşta katledilmişdir. Genç oğlu Tion Frey Richard Karstark tarafından hücresinden çıkartılıp infaz edilmiştir ve en büyük oğlu Cleos Frey Vargo Hoat’ın adamları tarafından katledilmiştir.

Kargaların Şöleni

Tullylerin savaş sonunda mağlup olması üzerine Tywin, Tully topraklarını Genna ve eşine vermiştir. Brynden Tully ’nin tuttuğu Nehirova Kalesi hemen işgal edilmiştir. Genna kocasıyla birlikte Frey güçlerinin bulunduğu koldadır. Garnizonlarında üçyüzü aşkın asker bulunur. Ryman Frey sürekli Edmure Tully’i darağacına çıkartıp kaleyi teslim etmezse Edmure’u idam edeceği söyleyerek Karabalık’ı tehdit eder.Emmon da idam edilmesi konusunda ısrar eder ama bu tiyatro Jaime gelene kadar her gün sürer. Genna, Tywin’in Darry Kalesini Kevan Lannister ’a vererek yanlış yaptığını, o toprakların Emmon’a verilmesi ve Kevan’a Nehirova toprakları vermesi gerektiğini söylemiştir. Çünkü Tully erkek soyu tükenmemiş ve sürekli tehlike olarak kalacaktır ve Emmon bu tehlikeyle başa çıkabilecek biri değildir.Jaime’yle babası Tywin ve onun gidişiyle daha az korunmuş hissetmesiyle ilgili eski günlerden konuşurken, Genna Jaime’ı ve Tyrion’u şu şekilde tanımlamıştır: “Jaime, tatlım, seni Joanna’nın göğsünden emdiğin günden beri tanıyorum. Sen Gerion gibi gülüyor, Tygett gibi dövüşüyorsun. Biraz da Kevan sadakati var sende. Ama Tyrion Tywin’in oğlu, sen değil. Bunu daha önceden babana da söyledim ve benimle bundan dolayı yarım yıl konuşmadı”

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tytos
 
Jeyne Marbrand
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tywin
 
Joanna
Lannister
 
Kevan
 
Dorna Swyft
 
Emmon Frey
 
Genna
 
Tygett
 
Darlessa Marbrand
 
Gerion
 
Briony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert
Baratheon
 
Cersei
 
Jaime
 
 
 
 
Lancel
 
Martyn
 
 
Janei
 
 
 
 
 
 
 
 
Tyrek
 
Ermesande Hayford
 
Joy
Tepe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joffrey
Baratheon
 
Myrcella
Baratheon
 
Tommen
Baratheon
 
Tyrion
 
Sansa
Stark
 
Willem
 
Soy Devamı