Gerris Drinkwater

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gerris Drinkwater
424px-Gerris.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Drinkwater Hanesi
Rüzgarla Savrulanlar
Kültür Dornelu
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Sör Gerris Drinkwater, Drinkwater hanesinin bir üyesi ve Meereen’e kadar olan yolculuğunda da birlikte olduğu Prens Quentyn Martell’in çok eski bir arkadaşıdır.

Görünüm

Gerris uzun, zayıf ve yakışıklıdır. Mavi-yeşil renkte gözleri ve kum sarısı saçları vardır. Onda bir kılıçadamının zarafeti ve bir saray mensubunun bilgeliği vardır. Kendine olan özgüveni sıklıkla kibire dönüşür. [1] Barristan Selmy Gerris’in sığ bir insan olduğunu düşünür ve ona "sahte para" der.

Gerris Drinkwater Fantasy Flight Games.

Yakınlarda Olan Olaylar

Ejderhaların Dansı

Quentyn ve arkadaşları Volantis’e geldiklerinde Gerris şarap tüccarı rolüne girerek kendisi ve yanındaki iki hizmetkarını Meereen’e götürebilecek bir gemi arar. İkna etmeye çalıştıkları hiçbir kaptan onları götürmeyi kabul etmez ve böylece kaçakçı gemisi Macera’yla birlikte gizlice yola çıkmayı düşünürler. Gerris’in ortaya attığı daha az tehlikeli planla Daenerys’e gitmek için kaçakçı gemisinden vazgeçerler. Kraliçeye ulaşmak için Rüzgarla Savrulanlar’a katılırlar.

Paralı askerlerin arasındayken Gerris kendini Dornelu Gerrold ya da Sör Archibald Yronwood’un sık sık söylediği gibi Drink olarak tanıtır. Rüzgarla Savrulanlar Daenerys’e karşı savaşan kuvvetlere katılır. Quentyn, Gerris ve Yronwood bu paralı askerlerden nasıl kaçacaklarını planlarlarken Rüzgarla Savrulanların lideri Hırpani Prens onları çağırır. İlk önce yakalandıklarını sanırlar ancak kısa sürede paralı askerlerin kaptanının onlar için başka bir planı olduğunu öğrenirler. Batıdiyarlı bir gruba katılacaklardır, grup olarak Hırpani Prens’ten kaçmak istediklerini ve Daenerys için savaşacaklarını söyleyeceklerdir. Böylece Hırpani Prens olur da işler tersine dönerse kendini güvence altına alıp kazanan tarafta yer alacaktır.

Meereen’e gelip kendilerini Daenerys’e tanıttıklarında, gerçek ismini ilk açıklayan Gerris oldu. Daario Naharis, Quentyn’le ve onun Daenerys’i Hizdahr zo Loraq’la evlenmekten vazgeçirip Batıdiyar’a dönmek için çok geç olmadığını ikna etme çabalarıyla alay etmeye başladığında sinirlendi. Ancak Kraliçe, Quentyn’in evlilik teklifini reddetti ve birkaç defa Dornelu elçileri Batıdiyar’a dönmeleri için ısrar etti.

Daha sonra Barristan Selmy düşünür ki, eğer prens Gerris olsaydı işler çok daha farklı şekilde yürüyebilirdi. Çünkü Gerris, Prens Quentyn’den daha çekiciydi. Yine de Sör Barristan bu üç Dorneluya Batıdiyar’a dönmelerini ve anlaşmayı unutmalarını nasihat etti. Gerris ne Hizdahr’dan ne de başka birinden korktuklarını söyleyip Barristan’ın sözleriyle alay etti. Quentyn de bu yaşlı sövalyenin dostça tavsiyesine uymadı.

Quentyn’in de damarlarında ejderha kanı olduğu için en azından Dany’nin ejderhalarından birinin sadakatini alabileceğini umut etti. Buna rağmen Gerris prensin planına karşıydı. Bu yüzden onu ejderhaların yanına gitmekten vazgeçirmeye çalıştı. Ancak Quentyn, bunu yapmak için oldukça kararlıydı. Bir kez daha önceden ihanet ettikleri Batıdiyarlı denizcilerin yanına gidip bu sefer Quentyn’in yanında savaşıp ejderhaları ele geçirmek için onları satın aldılar. Hiçbir şey Dorne Prensi’nin planladığı gibi olmadı. Viserion, Quentyn’e saldırdı. Gerris ve Yronwood onu uyarmaya çalıştılar ancak artık çok geçti. Muhafızlar iki Dorneluyu da yakaladı onlar da direnmediler. Gerris prensine olanlar karşısında şok olmuştu, muhafızlar geldiğinde kılıcını yere düşürdü.

Sör Barristan, Dornelu mahkumları ziyarete geldiğinde Gerris, Quentyn’in başına gelenler için Daenerys’i suçladı. Danerys’i kazanmak için prens hayatını tehlikeye atmıştı. Selmy onlara bunun için asılacaklarını söyledi ancak onların kaçması ve Quentyn’in kemiklerini Dorne’a götürebilmeleri için bir gemi ayarlayabileceğini söyledi. Sör Barristan’ın onlardan istediği tek şey Hırpani Prens’in yanına gidip ona eğer paralı askerlerin kaptanı, [[Yunkai] kampında esir tutulan Meereenlileri serbest bırakırsa ne kadar isterse ödeyeceğini iletmeleriydi. Ancak Gerris bu teklifi kabul etmekte isteksizdi. Yronwood her ikisi adına da bu teklifi kabul etti.