Gilly

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gilly
Gilly.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Tavşan bakıcısı
Bağlılık Yabanıllar
Doğum 283FSCraster Kalesi
Craster
Kitap(lar) Taht Oyunları(Görünür)
Kralların Çarpışması(Görünür)
Kılıçların Fırtınası(Görünür)
Kargaların Şöleni(Görüldü)
Oyuncu Hannah Murray
TV Sezon 2
Sezon 3

Gilly, Yabanıl bir kızdır. Craster'ın kızı ve karısıdır. Ayrıca Craster'dan olma bir oğlu vardır.

Karakter ve Görünüş

Jon, Gilly ile ilk karşılaştığında, 15-16 yaşlarında görünür. Siyah saçları ve zayıf bir yüzü vardır.Ona Gilly çiçeğinin adı verilmiştir.Karınca gibi kahverengi gözleri vardır. Doğumundan sonra bile, Gilly zayıf şeklini korur. Güzel kabul edilir.Jon, Gilly'nin ince ve küçük bir şey olduğuna dikkat eder, çocuksu bir görünümü vardır. Bir eş ve anne olduğu görünüşünden belli olmaz.

Samwell Tarly, Gilly'nin çok cesur olduğunu ve ne olursa olsun yola devam edeceğini düşünür.Sam, onun kendi gibi korkak olmadığını düşünür. Ayrıca çok naziktir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Gilly,Gece Nöbetçileri,dinlenmek ve yemek için Craster'ın evine gittikleri zaman Samwell Tarly ile karşılaşmışlardır.O,Crasterdan hamiledir.Craster'ın diğer çocuklar gibi onun oğlunu da Ötekiler'e vereceğini biliyordur ve Samwell'dan yardım ister.Sam kabul eder ve onu Jon Kar'a gönderir.

Kılıçların Fırtınası

Gece Nöbetçileri,İlk İnsaların Yumruğu Savaşı'ndan sonra duraklamak için Craster'ın evinde duraklarlar.Gilly,bir erkek çocuk doğurur.Craster katledilir ve Samwell ile birlikte kaçarlar.Sur'a vardıklarında Mance Ryder'ın ve Dalla'nın oğluna sütannelik yapar.

Kargaların Ziyafeti

Jon Kar,Gilly,Samwell,Dareon ve Üstat Aemon'u gemiyle Güney'e, Eski Şehir'e gönderir.Jon, Mance Ryder'ın oğlunu Melisandre'nin alevlerinden korumak için Gilly'nin oğluyla değiştirir.Çocuğundan ayrıldığı için üzgün ve kederlidir.Fakat Tarçın Rüzgar'da Üstat Aemon öldükten sonra düzelmeye başlar ve Samwell ile sevgili olurlar.Eski Şehir'e varmadan,Samwell onu piç cocuğu olduğunu söyleyerek Boynuz Tepe'ye babasına gönderir.