Godric Borrell

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Borell.png
Godric Borrell
Borell.png
Karakter Bilgisi
Unvan Tatlı Kız Kardeş Lordu
Kız Kardeş Kasabası'nın Kalkanı
Dalgakıran Kalesi Üstadı
Gece Lambası'nın Koruyucusu
Bağlılık Borrell Hanesi
Irk Kız Kardeşliler 
Doğum Tatlı Kız Kardeş
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Lord Godric Borrell, Borrell Hanesi'nin başıdır. Unvanları arasında Tatlı Kız Kardeş Lordu, Kız Kardeş Kasabası'nın Kalkanı, Dalgakıran Kalesi Üstadı, Gece Lambası'nın Koruyucusu vardır.

Görünüş

Godric büyük, şişman ve devasa omuzları olan çirkin bir adamdır. İri beyaz sakalları yanaklarını ve çenesini sarar. Kafası keldir, kırmızı burnu vardır ve elleri arasında dokuma vardır.

Tarihi

Eddard Stark, Robert'ın İsyanı sırasında sancaklarına ulaşmak için Kuzey'e yelken açacağı sıra Tatlı Kız Kardeş'e sürüklenir. Godric'in babası kolayca onu Kral Aerys'e vererek ödül alabilirdi ancak onu serbest bıraktı ve Kaybederseniz buraya gelmediniz demiştir.

Kız Kardeşliler'in geçmişten beri kaçakçılarla iyi ilişkileri olmuştur. Stannis Baratheon Donanma Başı olduğunda Kız Kardeş Kasabası'na bir filo göndermiş ve Godric'in iyi arkadaşlarının bir kısmını asmıştır. Geriye dönerken Gece Lambası'ndan geçmeyecek siyaha karışırlar, Stannis bunun üzerine Godric'i asmakla tehdit eder.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Rhaegar Frey tarafından yönetilen bir grup Frey Lord Wyman Manderly'e oğlu Wendel'in kemiklerini iade etmek için Beyaz Liman'a giderken yolda Tatlı Kız Kardeş'de durmuşlardır. Wyman'a göre Frey'ler Godric'e kibirli davransaydı onları idam ederdi bu nedenle son derece nazik davrandıkları belli olur.

Davos Seaworth Tatlı Kız Kardeş'de yakalanarak getirildiğinde Godric akşam yemeğini yemektedir. Tywin Lannister'ın ölümü de dahil birçok güncel olay hakkında Davos'u bilgilendirir. Godric bu arada Robert'ın İsyanı sırasında Isırık Koyu'ndan Kuzey'e gitmeye çalışan Eddard Stark'ın ziyaretini anlatır. Godric'in babası gitmesi için izin verdiğinde bir balıkçı ve kızı onu Beyaz Liman'a götürmüş, yolda Ned kızla ilişkiye girmiş ve gümüş dolu bir çanta bırakmış. Kızın karnında Jon Kar olduğu ve savaştan sonra Jon Arryn tarafından bebeğin Ned'e geri verildiğini söyler.

Godric Cersei Lannister hakkındaki şüphelere inandığını ve amcası Sör Kevan'ın iktidarda olması halinde Davos'un zincirleneceğini söyler. Godric babasının Ned ayrılırken söylemiş olduğu Eğer kaybederseniz buraya gelmediniz sözlerini Davos'a söyler ve karşılığında Davos'da Ben artık olduğum gibi değilim der. Godric ardından Davos'u Lord Wyman Manderly'le ittifak yapması için Beyaz Liman'a gönderir.