Godry Farring

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Farring.PNG
Godry Farring
Stannis sigil coat.png
Godryfarring.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Devkatili
Unvan Sör
Bağlılık Farring Hanesi
Ejderha Kayası-Baratheon Hanesi
Kraliçe'nin Adamları
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)
Kış Rüzgarları (Görüldü)

Sör Godry Farring yada Kara Kale Savaşı'nda öldürdüğü devden sonra bilinen adıyla Devkatili, Farring Hanesi'nin bir üyesi ve Kraliçe'nin Adamları'ndan biridir.

Görünüş

Godry uzun boylu, geniş omuzlu ve kaslı bir adamdır. Jon Kar ve Asha Greyjoy Godry'i; boş kibirli, zafere aç, dikkate sağır ve övgüye doymayan biri olarak düşünür. Godry halkı, kadınları ve kuzeylileri aşağı görüyor.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Sör Godry, Devkatili lakabını Kara Kale Savaşı'nda kazanmıştır. Kaçan bir devin peşinden koşar, sırtına önce mızrağını saplayıp sonrada kafasını keser.

Devkatili.jpg

Kargaların Ziyafeti

Sör Godry, Stannis'in Kara Kale'deki şövalyelerinden biridir.

Ejderhaların Dansı

Godry, Lord Kumandan Jon Kar'ı kendisiyle dövüşmesi için zorlar ancak Jon onu görmezden gelir. Janos Slynt'le yüzleştiğinde orada olan Kraliçe'nin Adamları'nda biridir. Mance Rayder olayında Godry atını adamın atının yanına getirir ve adamı Melisandre tarafından yakılacak olan kafese getirir.

Godry Stannis'in Derinorman Kalesi'nden Kışyarı'na yaptığı yürüşte yer alır. Stannis'in öncü kuvvetlerinin başında Godry vardır. Gece ateşleri başında R'hllor'a dua eden Godry sürekli Stannis'e ordunun yavaşlamaması ve donmaması için R'hllor'a kurban vermesini teklif eder. Yamyamlık yaparken yakalanan dört adamı Çiftçi Köyü'nde yaktıklarında arzusu gerçekleşir.

Kış Rüzgarları

Sör Godry, Clayton Suggs ve Richard Horpe ile birlikte Stannis için Üstat Tybald'u sorgular.

Alıntılar

Valyria Çeliği taşıyan bir adam, onu poposunu kaşımaktan daha önemli işler için kullanmalı.

Godry'den Jon Kar'a