Çekiçboynuz'un Goodbrother Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Goodbrother Hanesi sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Goodbrother Hanesi
250px-House Goodbrother.png
Hane arması Kızıl zemin üstünde altın çizgili siyah savaş borusu
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Çekiç Boynuz
Şimdiki Lord Lord Gorold Goodbrother
Bölge Büyük Wyk, Demir Adalar
Unvan Çekiç Boynuz Lordu
Varis Greydon Goodbrother
Bağlılık Greyjoy Hanesi
Diğer Kol(lar) Kırıktaş-Goodbrother Hanesi
Orkmont-Goodbrother Hanesi
Ceset Gölü-Goodbrother Hanesi
Sivri Karga Kalesi-Goodbrother Hanesi
Aşağıçukur'un Goodbrother Hanesi

Çekiç Boynuz ’un Goodbrother Hanesi, Demir Adalar ’dan gelen asil bir ailedir. Adaların en büyüğü olan Büyük Wyk’in en güçlü hanelerindendir, Greyjoy Hanesi'nin en önemli sancaktarlarındandır. Kaleleri olan Çekiç Boynuz adanın iç tarafında Serttaş Tepeleri’nde bulunur. Zenginlikleri denizden değil madenlerinden gelir.

Armaları kırmızı zeminde altın çizgili siyah bir savaş borusudur. Sözleri kitaplarda geçmez.

Goodbrother Hanesi’nin Büyük Wyk üzerinde en az üç yan dalı bulunmaktadır; Ceset Gölü Goodbrother, Sivri Karga Kalesi Goodbrother ve Aşağıçukur Goodbrother. Diğer dalları Eski Wyk’de Kırıktaş Goodbrother ve Orkmont Goodbrother.

Tarihi

Demir Adalar’ın en büyük hanelerinden farklı olarak Goodbrother'lar Gri Kral’ın en büyük sadık kardeşinin torunları olduklarını iddia ederler.

Demir Adalar’ın yüksek kralını seçmek için Kral Şurası’nın yapıldığı zamanlarda, sadece Greyiron Hanesi Goodbrother’lardan daha fazla kral çıkardı. Urrathon IV Goodbrother Kahramanlar Çağı’nda kötü kardeş olarak bilinen Demir Adalar’ın Yüksek Kralı oldu.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Theon Greyjoy Pyke'ye geldiğinde içlerinde Lord Gorold Goodbrother'ın gemisinin de olduğu siyah savaş borulu birçok uzun gemi görür. Lord Goodbrother Lord Limanı’nda Goodbrother’ların ana gücünü, yaklaşık 40 uzun gemisini bırakır.Theon, Goodbrother’ların keçi kılından dokunmuş kuşakları ile Pyke'de şöhretli bir aile olduklarını düşünür. Asha Greyjoy Büyük Wyk'den Lord Goodbrother ile Pyke'ye geldi ve Theon'la karşılaşıncaya kadar bir handa geceyi geçirdiler. Theon kalenin büyük salonunda babasının kaptanları arasında Büyük Wyk'in Goodbrother'larını da görür.

Kargaların Ziyafeti

Aeron Greyjoy Goodbrother’ları denize saygı duymadıkları için sevmez çünkü ona göre kaleleri Çekiç Boynuz adanın iç tarafında Serttaş Tepeleri’ndedir ve zenginlikleri denizden değil madenlerinden gelir. Lord Gorold, Lord Sparr ve oğlu Steffarion Sparr ile Buharsaçlı’ya Kral Balon Greyjoy’un ölüm haberini ulaştırır. Aeron Balon’un ölümünü öğrendiğinde Steffarion Sparr onun yerine sunuyor olsa da Gormond Goodbrother’ın atını alır.

Bazı Goodbrother’lar Victarion Greyjoy ’a Kral Şurası'nda başarılar dilemişlerdir. Gorold’un oğullarından ikisi Kral Şurası’nda bir kavgaya girdiler. Goodbrother’lar Victarion’un destekçilerine yazılmasına rağmen, Euron Greyjoy’un konuşmasından sonra Aeron Greyjoy tarafından Euron’un ismini bağırırken görülmüşlerdir.

Lord Gorold, Dunstan Drumm ve Rodrik Harlaw ile Lord Hewett’in Kalesi'nin bahçesinde konuşurken Victarion Greyjoy tarafından görülmüştür.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Goodbrother Hanesi

 
 
 
 
Gorold
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gwin
 
Gysella
 
On ayrı kızı
 
Greydon
 
Gormond
 
Gran
 

Tarihsel Üyeler