Grafton Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Grafton Hanesi
Grafton hanesi.png
Hane arması kırmızı zemin üzerine siyah üçgen içinde yanan sarı kule
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Martı Kasabası
Şimdiki Lord Lord Gerold Grafton
Bölge Vadi
Unvan Martı Kasabası Lordu
Varis Gyles Grafton
Bağlılık Arryn Hanesi


Martı Kasabası’nın Grafton Hanesi Vadi’nin soylu hanelerinden biridir. Yerleşkeleri olan Martı Kasabası büyük bir liman kentidir. Hanenin arması kırmızı zemin üzerine siyah üçgen içinde yanan sarı kuledir. Sözleri kitaplarda geçmez.

Tarihi

Robert'ın İsyanı sırasında, Marq Grafton yeminli lordu Jon Arryn yerine Kral Aerys II Targaryen’e sadık kalmıştır. Martı Kasabası Savaşı’nda Marq, bizzat Robert Baratheon tarafından öldürüldü.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Hanenin bazı üyeleri Tyrion Lannister‘ın yüksek salonda yapılan mahkemesinde dövüşle yargılanmasını izlemiştir.

Martı Kasabası'nın yeri

Kargaların Ziyafeti

Petyr Baelish Sansa Stark’a, Martı Kasabası ne kadar sevdiğini, Lord Gerold Grafton ile nasıl arkadaş olduklarını anlatır. Petyr, Lord Grafton ve Lord Lynderly’den varisleri ve oğullarını Kartal Yuvası’na göndermelerini ister, çünkü Robert Arryn’in kendi yaşıtı olan arkadaşlara ihitiyacı vardır. Gyles Grafton ve Terrance Lynderly Kartal Yuvası’na Robert için gitmişlerdir. Gyles yerlerin neden temiz olmadığını Alayne Taş’a sorduğunda, Alayne kendisinin hizmetçi kadın olmadığını söylemiştir. Lord Gerold Grafton Lord Lyonel Corbray’ın düğününe katılır, İstidacı Lordlar’dan korkmamaktadır.

Üçüncü Yüzyılda Grafton Hanesi

Tarihi Üyeler