Greenfield Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Greenfield Hanesi
GreenfieldHanesi.PNG
Hane arması 2 adet beyaz çizgiyle çevrelenmiş yeşil zemin
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Yeşilalan
Şimdiki Lord Sör Garth Greenfield
Bölge Batı Toprakları
Unvan Yeşilalan şövalyesi
Bağlılık Lannister Hanesi

Yeşilalan'ın Greenfield Hanesi, Casterly Kayası'ın dan Lannisterlere bağlı Şövalye hanesidir. Yerleşkeleri olan Yeşilalan'ın konumu henüz bilinmemektedir.

Ne armaları ne de sözlerinden kitaplarda bahsedilmedi ancak yarı-resmi kaynaklara göre armaları iki adet beyaz çizgiyle çevrelenmiş yeşil zemindir.

Tarih

Greenfieldlar İlk İnsanlar'ın zamanından beri gelen çok eski bir hanedir. Kahramanlar Çağı sırasında inşaatçılar yürekağacından yapılmış ilk Yeşilalan kalesini inşa etmişlerdir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Garth Greenfield, Fısıltılı Orman Savaşı'nda büyük olasılıkla bir Blackwood tarafından esir alınır ve savaşın geri kalanını Kuzgunağaç Kalesi'nde geçirmiştir.

Kralların Çarpışması

Sansa Stark, ona aptal çocuk muamelesi yaptığı için Kral Muhafızı Sör Preston Greenfield'dan nefret eder. Sör Preston Greenfield, Yüce Septon'u isyancılardan korurken başı ezilerek öldürülmüştür. Cesedinin bulunması uzun sürmüştür ancak beyaz pelerininden cesedi bulunur.

Kargaların Ziyafeti

Sör Arys Oakheart ettiği bekarlık yeminini düşünerken Sör Preston Greenfield'in malum bir tuhafiyecinin evini ziyaret ettiğini ve bu ziyaretler sırasında tuhafiyecinin uzaklarda olduğunu hatırlar.

Üçüncü yüzyılın sonunda Greenfield Hanesi

Seride görülen hane üyeleri şunlardır:

Ana kolla bağlantısı bilinmemekle birlikte diğer hane üyeleri.