Grenn

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gece Gozculeri.png
Grenn
Gece Gozculeri.png
Grenn.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Yaban Öküzü
Bağlılık Gece Nöbetçileri
Kültür westeros
Doğum +/-FS 281
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması(Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti(Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Göründü)

Oyuncu Mark Stanley
TV Sezon 1
Sezon 2

Grenn bir Gece Nöbetçileri üyesidir. Sör Alliser Thorne ona Yaban Öküzü lakabını takmıştır. Çoğu onun ağır ve hantal olduğuna inanır. Yeminini gerçekleştirdikten sonra adı korucular arasında okunmuştur. Tv dizisinde Mark Stanley tarafından canlandırılmaktadır.

Görünüm

Grenn’in kalın bir boynu vardır. Jon’dan daha büyük ve daha uzun bir kafası vardır ve serinin başlarında on altı yaşlarındadır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Mark Stanley, Grenn rolünde

Jon, Gece Nöbetçileri’ne katılmak için Sur’a geldiğinde, Grenn onun ile aynı eğitim grubunda olanlardan biriydi. Eğitim gurubundaki diğer birçok kişi ile birlikte Jon’un arkadaşı olmaya başlar. Sör Alliser Thorne onun Sur’un bir adamı olmak için hazır olduğuna inandığında adı korucular arasında okundu. Jon Sur’dan kaçıp yeminini bozmaya kalkıştığında onu durduran grubun arasındaydı.

Kralların Çarpışması

Grenn keşif grubuna katılanlardan biriydi ve genellikle Dywen ile beraber ilerliyordu.

Kılıçların Fırtınası

Grenn, Gece Nöbetçileri Ak Yürüyenler tarafından saldırıya uğradığında İlk İnsanların Yumruğu Savaşı’ndan kurtulmuştur. Güneye doğru ilerlerken bir Öteki onun, Samwell Tarly ve Minik Paul’un üzerine geldi. Minik Paul öldürüldü ancak Samwell bir ejderhacamı hançeri ile Ötekini öldürmeyi başardı. Grenn Craster Kalesi’ne sığınanlar arasındaydı. İsyan sırasında, Lord Kumandan Mormont’un ölümünden sonra Grenn ve diğerleri kaçmıştır.

Yabanıllar Kara Kale’ye saldırısı esnasında Sur’u savunanlardan biriydi.

Kargaların Ziyafeti

Grenn, Jon’un Lord Kumandan olmasından sonra eskisi gibi olmadığı için şikâyet etmeye başlamıştır.

Ejderhalarla Dans

Grenn ortak odada Pypar ile oturup dinlenirken görülmüştür. Jon’u oturmak için yanlarına davet etmiştirler ve Jon istemesine rağmen reddetmiştir.