Gri Bahçe'nin Harlaw Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gri Bahçe'nin Harlaw Hanesi
Gri Bahçe Harlaw Hanesi.png
Hane arması dörde bölünmüş zeminde iki çapraz halinde bulunan Harlaw arması, diğer çapraz ikilide de Sör Harras'ın annesinin hanesinin arması olan Serrett Hanesi'nin tavus kuşu
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Gri Bahçe, Harlaw
Şimdiki Lord Sör Harras Harlaw
Bölge Demir Adalar, Westeros
Unvan Gri Kalkan Lordu
Gri Bahçe Şövalyesi
Bağlılık Harlaw Hanesi

Gri Bahçe'nin Harlaw Hanesi, On Kule'nin Harlaw Hanesi'nin yan dalıdır, Harlaw Adası'nın üzerinde yer alan Gri Bahçe yerleşkeleridir. Arması, dörde bölünmüş zeminde iki çapraz halinde bulunan Harlaw arması, diğer çapraz ikilide de Sör Harras'ın annesinin hanesinin arması olan Serrett Hanesi'nin tavus kuşudur. Sözleri bilinmemektedir.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Sör Harras Harlaw, Gri Bahçe'nin şövalyesi ve Lord Rodrik Harlaw'ın kuzeni olarak belirlenen varisidir. Kişisel arması dörde bölünmüş zeminde annesinin Serrett Hanesi'nden tavus kuşu ve Harlaw tırpanıdır. Ayrıca Geceçöküşü adlı Valyrian Çeliği'nden bir kılıca sahiptir.

Sör Harras'ın sancağı On Kule'de Asha Greyjoy tarafından fark edilir. Harras ayrıca Kral Şurası sırasında Asha Greyjoy'un şampiyonlarından biri olarak Aeron Buharsaçlı tarafından fark edilir.

Kalkan Adaları Savaşı'nı Victarion Greyjoy'a rapor eden Hotho Harlaw, Harras'ın Gri Kalkan üzerindeki Grimm'lerin kalesi olan Gaddartaş Kalesi'ni önünde hanenin yedi şövalyesini tek tek öldürdüğünü söyler. Kaledeki septon tanrılarla konuştuğunu söyleyerek kaleyi Harras Harlaw'a teslim eder. Kral Euron Greyjoy tarafından Gri Kalkan Lordu ilan edildi.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Gri Bahçe-Harlaw Hanesi