Gri Solucan

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gri Solucan
GreyWorm.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Lekesizler
Targaryen Hanesi
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (görüldü)
Ejderhalarla Dans (görüldü)

Oyuncu Jacob Anderson
TV Sezon 3

Gri Solucan, Daenerys Targaryen tarafından satın alınan ve ona bağlı bir Lekesizdir. Lekesizler'in komutanı ve Daenerys'in en güvendiği danışmanlarındandır.

Görünüş

Gri Solucan'ın yüzü tamamen traşlı olmakla birlikte kafasında da çok kısa saçı vardır. Tıknaz, orta boylu ve düzgün bir vücuda sahiptir. Daima ciddi bakışlı, vakur bir duruşu vardır. Lekesizler çok fazla hislerini göstermezler. Yirmili yaşların ortasında veya otuza yakın genç birisidir.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Gri Solucan diğer Lekesiz arkadaşları tarafından subay olmaya en uygun kişi olarak seçilmiştir. Komuta etmeyi öğrenmek amacıyla Sör Jorah Mormont 'un vesayeti altına girmiştir. Daenerys Lekesizlere her gün yeni isimler verilmesi adetini ortadan kaldırdığı zaman, Gri Solucan özgür bırakıldığı gün kendisine verilen ismi kullanmayı tercih etmiştir.Meeren 'e saldırı planlarını yapan ekibin içinde de bulunmuştur.Daario Naharis, Lekesizler'in kaynayan yağı ılık bir duştan ayırt etmeyecekleri için kapıları ele geçirmekte zorlanmayacaklarını söyler. Gri Solucan, bunun yanlış olduğunu söyleyerek itiraz eder. Her ne kadar Lekesizler, diğer insanlar gibi yanıkları hissetmeseler de, kızgın yağ gözleri kör edip öldüreceği için, Lekesizler'e koçbaşları verildiği takdirde kapıları ölüm pahasına ele geçireceklerini söyler. Daenerys Targaryen, Gri Solucan'a Lekesizler'i hiçbir şekilde tehlikeye atmayacağını söyler. Daha sonra şehri lağımlardan geçerek ele geçirme planı sunulduğunda, Daenerys yine Lekesizler'in bu iş için uygun olmadığını savunur.

Ejderhalarla Dans

Harpiya'nın Oğulları, Lekesizler'i öldürmeye başlayınca Daenerys, Gri Solucan'a askerlerini çiftler halinde gezdirmesini emreder. Daenerys Drogon 'un sırtında kaybolduğu zaman, Hizdahr Zo Loraq Lekesizler'e emir vermek ister fakat Gri Solucan ve adamları itaat etmez. Fakat daha sonra Barristan Selmy, konseyi ele geçirmek için yardımını istediğinde, Gri Solucan kabul eder.

GoTGreyWorm.jpg