Gyles III Gardener

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Gardner.PNG
Gyles III Gardener
House Gardner.PNG
Karakter Bilgisi
Tam isim Gardener Hanesi'nden İsminin Üçüncüsü Gyles
Unvan Menzilin Kralı
Aile
Hane Gardener Hanesi

Gyles III Gardener, Menzilin Kralı ve Gardener Hanesi'nin başıydı. Yönetimi altında Yüksek Bahçe gücünün zirvesine ulaştı.

Tarih

Gyles, zırhlı şövalyelerden oluşan parıltılı bir kuvvete liderlik ederek, yaşlı Fırtına Kralı'na karşı savaşmak üzere doğuya gitti, Fırtına Toprakları ordusunu tarumar etti ve Fırtına Burnu hariç Yağmur Ormanı'nın kuzeyindeki tüm toprakları fethetti. Fırtına Burnu'nu iki yıl kuşatıp sonuç alamadı. O ordusuyla birlikte doğudayken, Menzil'e Kayanın Kralı Lancel IV Lannister, saldırdı ve Gyless III'ü kuşatmayı kaldırıp hızlıca eve dönüp batılılarla anlaşma yapmaya zorladı.

Osgrey Hanesi o zamanda Kuzey sınırları Mareşali idi ve sör Wilbert Osgrey ihtiyat için zorla asker topladı ve Kral Lancel'i durdurmak için hareket etti. İki ordu arasındaki savaş sırasında Sör Wilbert, Kyayanın Kralı'yla karşılaştı ve kendi canı pahasına onu öldürebildi ve saldırıyı kendi yolunda durdurdu. Batı toprakları ordusu çöktü ve Menzil kurtuldu. Üstat Yandel, Lancel Menzil'i istila etmeseydi, Gyles III Fırtına Toprakları'nda ki fethin tamamlayabilirdi.

Daha büyük bir yeni savaş, üç Dornelu kral ve Nehir Toprakları'ından iki kralını kapsadı ve Gyles III'ün Kanlı Nezle sonucu ölmesiyle bitti ve krallıklar arasındaki sınırlar savaş başlamadan önceki haliyle aşağı yukarı iade edildi.