Gyles Rosby

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rosby.png
Gyles Rosby
Rosby.png
Gyles Rosby TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Öksürük
Unvan Rosby Lordu
Lord Veznedar
Hazine Başı
Bağlılık Rosby Hanesi
Ölüm 300FSKral'ın Şehri
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Lord Gyles Rosby, Rosby Lordu ve Rosby Hanesi'nin başıdır. Hastadır ve sürekli öksürür. Lord Gyles'ın ikinci eşinin halası Leydi Tanda Stokeworth'dür ve Lord Gyles ile Leydi Tanda üçüncü dereceden kuzendir. Lord Gyles'ın varisi yoktur ancak Rosby'de evlatlığı bir çocuk vardır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lord Gyles, Nehir Toprakları'nda saldırılar başladığında Kral'ın Şehri'nde kalır.

Kralların Çarpışması

Gyles, Kral Joffrey'in 13. İsim Günü Turnuvası'na katılır. Stannis Baratheon'un Cersei Lannister'ın çocuklarının Robert Baratheon'dan olmadığı ve piç olduklarını yazan mektubu aldığında mektubu Kral'ın Şehri'ne götürür. Savaş nedeniyle gıda sıkıntısı çeken Kral'ın Şehri'ni Lord Gyles ve Leydi Tanda Stokeworth'ün getirdiği yiyecekler ayakta tutar çünkü onların toprakları savaşın dokunamayacağı kadar uzaktadır. Tyrion, Robb Stark'a barış teklifinin cevabını Sör Cleos Frey ile birlikte gönderdiğinde Lord Gyles'da orada yer alır.

Prenses Myrcella'nın Dorne'a uğurlandığı gün kaleye dönerken çıkan isyandan kurtulur ve Kızıl Kale'ye geri döner. Saldırıdan sonra Cersei oğlu Tommen'ın hayatından endişe eder ve oğlunu gizlice Rosby'e göndermeye karar verir, Prens Tommen yaver olarak giydirilir ve Lord Gyles'ın korumasına verilir. Tyrion plan hakkında bilgi sahibi olur ve Rosby Yolu'nda Gyles'ın maiyeti Sör Jacelyn Bywater tarafından durdurulur.

Karasu Savaşı sırasında Gyles, Cersei ve diğer soylu kadınlarla Maegor'un Malikanesi'nde kalır.

Kılıçların Fırtınası

Gyles, Sansa Stark ve Tyrion Lannister'ın düğününe katılır. Dorne soyluları Kral'ın Şehri'ne geldiklerinde onları karşılayan Tyrion'a eşlik eder. Kral Joffrey'in ölümünü tasarladığı gerekçesiyle yargılanan Tyrion'un duruşmasına katılır. Tyrion'un düğünde kadehi doldurduğunu söyler.

Kargaların Ziyafeti

Lord Tywin Lannister'ın cenaze töreninden sonra Gyles, Kraliçe Cersei'ye Aslan Kapısı'na Lord Tywin Lannister'ın bir heykelini yaptıracağını söyler. Lord Gyles'ın öksürüğü daha da kötüye gider ve kan tükürmeye başlar. Lord Tywin'in yeni hazinedar olarak Garth Tyrell'ı seçtiğini öğrenen Cersei, konseye yeni bir Tyrell'ın girmesini önlemek için Mace Tyrell'a haberin yalan olduğunu söyler ve Lord Hazinedarlığa Gyles Rosby'nin seçildiğini söyler.

Lord Hazinedar görevini aldıktan sonra Gyles, tacın borçlarının çoğuyla ve Braavos'un Demir Bankası'nın öfkeli elçisiyle uğraşmak zorunda kalır; kraliyetin tüm borçlarının Beş Kralın Savaşı sonuna kadar askıya alındığını ilan eder. Elçi, Gyles'ı o kadar sıkıştırır ki Gyles yataklara düşer. Sonunda Gyles hastalığına yenik düşer ve Kızıl Kale'de ölür. Cersei, Gyles'ı öldürenlerin Tyrell'lar olduğunu ve böylece Garth Tyrell'ın görevi alacağını düşünerek paranoyaklaşır. Gyles arkasında varis bırakmaz ancak Rosby'de evlatlığı bir çocuk bırakır.