Hagen'ın Kızı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Hagen'in Kızı
Hagen'in Kızı TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Irk Demirdoğumlu
Doğum FS 282 yada FS 283
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Hagen'in Kızı, Boru Hagen'in kızıdır. Babasıyla birlikte Asha Greyjoy'un gemisi Kara Rüzgar'ın mürettebatı arasındadır. Hagen'in kızı herhangi bir erkek kadar iyi gemi kullanır. İsmi bilinmez.

Görünüş

Kız, uzun kızıl saçlı ve güzeldir.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Asha destekçilerinin geri kalanıyla birlikte bir dahaki hamlesini tasarlarken yanında Hagen'in kızı da vardır, Asha Greyjoy'la birlikte Derinorman Kalesi'nden yelken açmaya hazırlanır. Asha Tristifer Botley'e toplantı sırasında Hagen'in kızının Tris'e baktığını söyler ancak Tris kızı istemediğini, istediği tek kişinin Asha olduğunu söyler.

Derinorman Kalesi'nden Kurt Ormanı'na geçen Asha ve adamları gün doğumunu beklerler ve sonra Buz Koyu'nda ki gemilerine geri dönmeyi planlarlar. Bekleme sırasında Hagen'in kızı Tristifer'ın yanına gider ve elinden tutup ağaçların arkasına götürmeye çalışır. Tris onu reddettiğinde Altıparmaklı Harl ile ağaçların arkasına gider.

Kuzeyli'ler ormanın içinden çıkıp Demirdoğumlu'ları gafil avladıklarında kanlı bir savaş meydana gelir. Asha savaşın ortasında ağaçların arasından çıplak şekilde çıkan Hagen'in kızının iki Kuzeyli ile mücadelesine şahit olur. Asha adamlardan birisine balta atarken kız ikinci adamı ilkinin kılıcıyla öldürür.

Alıntılar

Hagen'in kızı dizlerinin üstüne çöktü, ölü adamın kılıcını kaptı, ikinci adamı öldürdü ve sonra tekrar ayağa kalktı, kan ve çamura bulanmış bir halde, darmadağın kızıl saçlarıyla dövüşe katıldı.

Asha Greyjoy'un gördükleri