Haigh Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Haigh Hanesi
Haigh Hanesi.png
Hane arması sade kahverengi zemin üzerine altın sarısı çubuk içinde siyah bir çatal
Sözler Bilinmiyor
Şimdiki Lord Sör Leslyn Haigh
Bölge Nehir Toprakları, Westeros
Varis Sör Harys Haigh
Bağlılık Frey Hanesi

Haigh Hanesi, Nehir Toprakları’nın şövalye hanelerindendir. Frey Hanesi’ne yeminli bir hanedirler. Armaları sade kahverengi zemin üzerine altın sarısı çubuk içinde siyah bir çataldır. Sözleri ve yerleşkeleri kitaplarda geçmez.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Sör Harys Haigh Harrenhal'da bulunan Lord Roose Bolton'un ordusundadır.

Kılıçların Fırtınası

Meera Reed Bran Stark'a Harrenhal Turnuvası sırasında Haigh Hanesi'nden bir yaverin Crannoglu'lara hakaret ettiğini söyler. Gülen Ağaç Şövalyesi, Haigh Hanesi'nden bir şövalyeyi yendikten sonra ona yaverine biraz onur öğretmesi gerektiğini söyler.

Kardeşi Edmure'nin düğünü için İkizler'e konuk olarak katılan Catelyn Tully'i Leslyn Haigh, Harys Haigh ve Donnel Haigh karşılar. Aksak Lothar Frey, Sör Raymund Frey, Lord Lucias Vypren, Sör Damon Vypren ve Sör Hosteen Frey'le büyük salonda içerler.

Sandor Clegane ve Arya Stark İkizler'den gizlice kaçmaya çalıştıkları sırada Sör Donnel'la karşılaşırlar. Sandor, Sör Donnel'ı kötü bir şekilde döver, neredeyse onu öldürmüştür.

Kızıl Düğün sırasında Leslyn Büyükjon Umber'ı yakalamaya çalışırken bir kulağını kaybeder. Harys, Kara Walder Frey'le bereber bir Vance ile savaşır.

Kargaların Ziyafeti

Sör Harys ve Sör Donnel kuzenleri Sör Arwood Frey'le beraber Tuzçukuru Yağmalanması'nı araştırmak için giderler. Nehirova Kuşatması sırasında Frey Hanesi'nin kampında Haigh Hanesi'ne ait sancakları Sör Jaime Lannister farkeder.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Haigh Hanesi

 
 
 
 
Perriane Frey
 
Leslyn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harys
 
Donnel
 
Alyn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Walder