Harmund III Hoare

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
544px-Hoare.png
Harmund III Hoare
544px-Hoare.png
Karakter Bilgisi
Tam isim Hoare Hanesi'nden İsminin Üçüncüsü Harmund
Lakap Yakışıklı Harmund
Unvan Demir Adaların Kralı
Irk Demirdoğumlu
Ölüm , Hoare Kalesi.
Aile
Hane Hoare Hanesi
Önceki Harmund II Hoare
Sonraki Hagon Hoare
Baba Harmund II Hoare
Anne Lelia Lannister
Ekler
Kitaplar Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)

Harmund III Hoare yada bilinen adıyla Yakışıklı Harmund, Hoare Hanesi'nin bir üyesi ve Demir Adaların Kralı'dır. Onun döneminde Hoare Kralları'nın Yedi İnancı'nı desteklemesi Boğulmuş Adamlar'ı kızdırmış, yağmacılık caydırılmış ve ticaret teşvik edilmiştir.

Hayatı

Harmund III, babası Kral Pazarlıkçı Harmund ile annesi Kraliçe Lelia Lannister tarafından yetiştirilmek üzere İnanç'a verilir. Demirdoğumlu'ların yağma yapmasını yasaklar ve tuz karısı almayı da yasaklar. Bu durum Boğulmuş Adamlar'ı öfkelendirir. Kral köleliğe de karşıdır. Örümcek Kuşu adındaki bir Boğulmuş Rahip isyan eder ve isyan sonucunda Kral Harmund tahttan indirildi; gözleri, dili, burnu kesilerek sakat bırakıldı.

Harmund'un kardeşi Hagon Hoare tahtı aldı ve geleneksel kuralları tekrar yürürlüğe sokar. Harmund Hoare Kalesi'nin zindanlarına atılır, anneleri Lelia sakat bırakıldıktan sonra Casterly Kayası'na yollanır. Bu durumda Lannister'lar savaş ilan eder. Batılılar mücadelenin yedinci yılında Büyük Wyk'i fethettiğinde Sör Aubrey Crakehall tahtı Harmund'a geri verir ancak bunun yerine sakat Harmund ölümü seçer.