Harrenhal Turnuvası

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Harrenhal Turnuvası,Lord Whent'in hanesinin gücünü ve zenginliğini göstermek için kızının onuruna düzenlediği turnuvadır.Bütün zamanların en büyük turnuvası olarak anılır.On günden fazla sürmüştür.

Prens Rhaegar Lyanna Stark'ı Aşkın ve Güzelliğin Kraliçesi ilan ederken.

Barristan Selmy,Lord Whent'in Kral Muhafızları'nda hizmet veren kardeşi Oswell Whent tarafından ziyaret edildikten sonra bu turnuvayı düzenlediğini söylemiştir. Kral Aerys,Varys oğlu Prens Rhaegar Targaryen'in kendisini tahttan devirmek için diğer lordlara işbirliği yapacağını söylediği için katılmıştır. Turunvanın sonunda Prens Rhaegar şampiyon oldu ve Aşkın ve Güzelliğin Kraliçesi tacını Lyanna Stark'a verdi.Lyanna Robert Baratheon ile nişanlı,Prens ise Elia Martell ile evli olduğu için bu olay büyük bir skandala neden oldu.Rhaegar bu olaydan bir yıl sonra Lyanna'yı kaçırdı,bu olaydan sonra Robert Baratheon İşgalci'nin Savaşı olarak bilinen savaşı başlattı ve tahta kendisi geçip Targaryen yönetimine son verdi.Ayrıca bu olaylar olurken Jaime Lannister Kral Muhafızları'na kabul edildi ve Gülen Ağaç Şövalyesi olarak bilinen gizemli bir adam Howland Reed ve Bozsu Gözcüsü için turnuvada yarıştı.

Turnuvada Yarışanlar

Atlı mızrak dövüşleri beş gün sürmüştür.

Diğer Katılımcılar

Lord Kumandan Gerold Hightower,Sör Oswell Whent,Lord Robert Baratheon,Sör Richard Lonmouth,Lord Eon Hunter,Lord Jon Arryn,Lord Mace Tyrell,Brandon Stark,Eddard Stark,Benjen Stark,Lyanna Stark,Elia Martell,Lord Jon Connington,Ashara Dayne.

Diğer Olaylar

  • Okçuluk yarışması,at yarışı,şarkıcıların turnuvası ve maskeli balo da yapılmıştır.