Harrold Hardyng

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
HarryHardyng.png
Harrold Hardyng
House Hardyng.PNG
Harroldhardyng.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Genç Kartal
Varis Harry
Ahmak Harry
Unvan Sör
Bağlılık Hardyng Hanesi
Arryn Hanesi
Irk Vadili
Doğum FS 281 yada FS 282
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Kış Rüzgarları (Görüldü)

Harrold Hardyng yada bilinen adıyla Varis Harry veya Genç Kartal, Leydi Anya Waynwood'un vesayetinde cesur ve yakışıklı bir yaverdir. Lord Robert Arryn'in muhtemel mirasçısıdır ve onun çocuğu olmadan ölmesi durumunda ise Vadi'yi Harrold Arryn adıyla yönetecektir.

Görünüş ve Karakter

Harry, kum sarısı saçları, masmavi gözleri ve gülünce ortaya çıkan gamzeleri ile yakışıklı bir görünüşü vardır. Yarı resmi kaynaklara göre kemerli bir burnu vardır, her lordu kıskandıracak kadar sert kaslı ve düz vücutludur. Harrold'un gençliğinde Jon Arryn'e benzediği söylenir. Petyr Baelish, Harry'nin Vadi'den, Nehir Toprakları'ndan ve Menzil'den bakire kızların rüyalarını süslediğini söyler.

Yarı resmi kaynaklara göre Harrold'un kişisel arması ilk çeyrekte Hardyng Hanesi'nin üçüncü çeyrekte ise Waynwood Hanesi'nin arması, iki ve dördüncü çeyrekte ise Arryn Hanesi'nin arması vardır.

Tarihi

Gençliği

Harrold, Hardyng Hanesi'nden bir şövalye ile Alys Arryn ve Sör Elys Waynwood'un kızından dünyaya gelmiştir. Demir Meşeler'de Leydi Anya Waynwood'un vesayetinde doğmuş ve büyümüştür. Harrold'un genç olmasına rağmen bir piç kız babası olduğu söylenir.

Sonunda Ay Kapıları'nda Kanatlı Şövalye Kardeşliği için turnuvaya gelen Harrold Cissy adında bir kadından Alys adında iki yaşında bir kızı olduğunu söyler. Harrold'a göre doğum Cissy'i şişmanlatıp bir ineğe dönüştürmüş ve Leydi Waynwood onu silah ustalarından biri ile evlendirmiştir. Harrold daha sonra Martı Kasabası'nın en zengin baharat tüccarının kızı Safran'ı hamile bırakır ve ikinci piç çocuğunun doğmasını bekler.

Robert'ın Varisi

Harrold FS 283'de Jon Arryn'in varisi olur ancak FS 292'de kendi oğlu Robert doğunca bu durum değişir.

Harrold Jon Arryn'in kuzenidir. Jon'un babası Jasper Arryn'in iki oğlu ve bir kızı vardır. Jon kardeşleri arasında en büyüğüdür ve babasından ölümünden sonra Kartal Yuvası Lordu olur. Kardeşi Ronnel oğlu Elbert doğduğu sıralarda öldü. Jon'un hiçbir çocuğu erişkinlik dönemi göremediği için varisi Elbert oldu, FS 282'de Kral Aerys II Targaryen tarafından öldürüldü.

Jon'un kız kardeşi Alys Arryn sekiz kız ve bir oğlan doğurur. Dokuz çocuğun en küçüğü olan oğlan ve iki kız çocukken ölürler. Kızlardan biri septa olmayı seçmiş, diğer bir kız Sessiz Kız Kardeşler'e katılmıştır. Bir kızı evlenir ama kısır olduğu belli olur, bir diğer kızı evlenmek için Nehir Toprakları'na giderken Dağ Klanları tarafından kaçırılır. Kızların en büyüğü Arryn'lerin uzak kuzeni Sör Denys Arryn'le evlenir. Hedefleri bu evlilikten meşru bir Arryn doğmasıdır, buna karşın bir oğulları olsada o dönemde hala Elbert yaşamaktadır ve öncelikle onun ölmesiyle varis yolu açılacaktır. FS 282'de Elbert ölür ve Denys varis olur, ancak Robert'ın İsyanı sırasında Çanlar Savaşı'nda ölür. Karısı ve oğluda kısa süre içinde ölür. Alys'in en küçük kızı Waynwood Hanesi'ne yeminli bir şövalye ile evlenir ve Harrold'u doğururken ölür. Yıllar sonra Jon Arryn'in oğlu Robert Arryn babasının mirasını aldığında varisi Harrold olur.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Lord Petyr Baelish ile İstidacı Lordlar'ın müzakeresinde Lord Yohn Royce Taşyazı'dan Harry'nin Kartal Yuvası'na gelip Lord Robert Arryn'le arkadaş olması gerektiğini söyler ama bu reddedilir.

Dedikodulara göre Harrold'un genç olmasına rağmen bir piç kızı vardır. Taşyazı'da yaverler arasındaki turnuvada şampiyon olduktan sonra Lord Yohn Royce tarafından şövalye ilan edilir.

Vadi'nin Koruyucusu Lord Petyr Baelish, kendi piç kızı Alayne Taş olarak tanıttığı Sansa Stark ile Harrold'u nişanlar. Hedefi Sansa'nın gerçek kimliğini açığa çıkararak onun adına Kışyarı'nı geri alacaktır.

Kış Rüzgarları

Harrold Kanatlı Şövalye Kardeşliği için Ay Kapıları'na Waynwood'larla beraber gelir. Onu Myranda Royce ve nişanlısı Alayne Taş karşılar. Alayne ona Kartal Kulesi'nde kalacağını ve oraya kadar ona eşlik edebileceğini söyler ancak ona piçliğini hatırlatarak hakaret etmiştir. Bunun üzerine Alayne ona Ahmak Harry lakabını verir. Daha sonra ziyafet sırasında Alayne soylu yada halktan birçok şövalye ile dans eder, yerine geçeceği sıra Harry ondan yaptığı hatalardan dolayı özür diler ve dans etmek ister. Dans sırasında Alayne Harrold'la piçleri konusunda konuşur ve dürüst cevaplar alır. Harrold'un ise ondan hoşlandığı görülür ve hatta Alayne zekice alay ettiğinde kahkahalarla güler. Harrold daha sonra Alayne'den gelecek turnuva için lütfunu ister ama Alayne başkasına verdiğini söyleyerek onu reddeder.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jasper
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. Lysa Tully
 
Jon
 
2. Rowena Arryn
 
1. Jeyne Royce
 
Alys
 
Elys Waynwood
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ronnel
 
Leydi Belmore
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert
 
 
 
Kızı
 
Denys Arryn
 
Kızı
 
Sör Hardyng
 
Diğer Altı Kızı
 
Jasper Waynwood
 
 
 
Elbert
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oğlu
 
 
 
 
 
Harrold Hardyng