Harwyn Hoare

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
544px-Hoare.png
Harwyn Hoare
544px-Hoare.png
Karakter Bilgisi
Tam isim Hoare Hanesi'nden İsminin Birincisi Harwyn
Lakap Harwyn Sert-El
Unvan Demir Adaların Kralı
Demir Adalar ve Nehir Kralı
Irk Demirdoğumlu
Aile
Hane Hoare Hanesi
Önceki Qhorwyn Hoare
Varis Halleck Hoare
Sonraki Halleck Hoare
Çocuk Halleck Hoare
Baba Qhorwyn Hoare
Ekler
Kitaplar Taht Oyunları (Bahsedildi)
Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)

Harwyn Hoare yada bilinen adıyla Harwyn Sert-El, Hoare Hanesi'nin bir üyesi, Nehir Toprakları'nı fetheden Demir Adaların Kralı ve ilk Demir Adalar ve Nehir Kralı'dır. Demirdoğumlu'ların gemilerine Sert-El demesi muhtemelen onun onuruna yapılmıştır.

Hayatı

Gençliğinde Harwyn Basamaktaşı'nı yağmalar; Volantis, Tyrosh, Braavos, ve Lys gibi Özgür Şehirler'i gezer. İki yıl sonra Şahmaran Adaları'nda esir olur, İhtilaflı Topraklar'da paralı asker olarak görev alır, İkinci Oğullar'a katılır ve birkaç savaşta savaşır.

Harwyn'in başarılı babası Kral Kurnaz Qhorwyn'in hasta olmasıyla Deniztaşı Tahtı'nda üçüncü sırada yer alır. En büyük ağabeyi iki yıl önce gripuldan ölmüş ardından küçük ağabeyi Prens Harlan attan düşerek ölmüştür. Altı gün sonrada babası Kral Qhorwyn'de ölür, böylece yeni Demir Adaların Kralı kendisi olur.

Harwyn zayıf Fırtına Kralı Arrec Durrandon'a karşı Nehir Toprakları'nı işgal etmeyi planlar. Demiradamlar yüz gemiyle Denizgözcüsü'nün aşağısına iner ve sonra gemileri Mavi Çatal'dan geçirirler. Küçük komutanlardan olan Samwell Nehir'in ordusu Tökeztaş'ta Harwyn'in devasa ordusu tarafından paramparça edildi. Harwyn sonradan Lord Lothar Bracken tarafından ihanet edilen Leydi Agnes Blackwood'un ordusunu mağlup eder. Harwyn Agnes'ten etkilenir ve ona tuz karısı olması için teklif eder ancak reddedilince onu öldürür.

Sonra Fırtına Kralı Arrec Harwyn'le Fairmarket'te karşı karşıya gelir. Lothar Bracken, Theo Charlton ile Lord Goodbrook, Paege ve Vypren'da dahil birçok Nehir lordu tarafından desteklenen Harwyn'in ordusu Fırtına ordusunu ezer, böylece Nehir Toprakları'nda Arrec'in hükmü sona erer. Nehirliler bağımsızlıklarını kazandıkları için mutludurlar ve bunu kutlarlar ancak Harwyn kontrolü kendi eline alır. Nehir Kralı olmak isteyenlerden Lord Bracken altı ay sonra isyan etti, sonucunda ise karga kafesine tıkılarak ölüme terk edildi.

Harwyn saltanatının çoğunu Nehir Toprakları ve Demir Adalar'da çıkan isyanları bastırarak geçirdi. Altmış dört yaşında bir tuz karısıyla yatakta öldü. Böylece onun yerine Demir Adalar ve Nehir Kralı olarak oğlu Halleck Hoare geçti. Harwyn Kara Harren'in dedesidir.

Alıntılar

Gemiler yelkenle açılmak için ve kılıçlar kanlı olması için vardır.

Harwyn'nden Demirdoğumlulara

Harwyn Hakkında Söylenenler

Onun sarayı çadır, tahtı eyerdi.

Demirdoğumlular