Harwyn Plumm

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Plumm.PNG
Harwyn Plumm
House Plumm.PNG
Karakter Bilgisi
Lakap Serttaş
Unvan Sör
Bağlılık Plumm Hanesi
Kültür Westeros
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Sör Harwyn Plumm yada bilinen adıyla Serttaş, Lord Philip Plumm'ın üçüncü oğludur.

Görünüş ve Karakter

Harwyn, sert gözlü ve sessizdir; affetmez ve ölümcüldür. Bir savaş baltası kullanır. Sör Jaime Lannister onu bir garnizonu yönetebilecek iyi bir adam olarak düşünür fakat sevilebilecek biri olarak düşünmez.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Harwyn ve kardeşleri, Sör Dennis ile Sör Peter Lord Tywin Lannister tarafından Leydi Catelyn Stark tarafından serbest bırakılan oğlu Sör Jaime Lannister'ı bulmaları için Nehirova'ya yollanan adamlar arasındaydı.

Kargaların Ziyafeti

Sör Harwyn kırılmış insanları Darry'den Lord Lancel Lannister oraya yerleşmeden önce temizler. Sonra, kaledeki garnizonda komutan olarak hizmet eder.

Harwyn, Lord Beric Dondarrion'ın öldürülemeyeceği hakkındaki hikayelerin yalan olduğunu düşünür. Leydi Amerei'nin Sancaksız Kardeşlik tarafından asılan babası Merrett Frey'in intikamını almak için Dondarrion'ın kellesini getireceğine söz verir. Nehirova'daki köylü halkın gizlice Kardeşlik'i destekleyip sakladıklarını ve lordlarına yalan söylediklerine inanır.

Haydutların Üç Dişli Mızrak'ın öbür tarafında olduğu raporlarını duyan Harwyn yanına beş şövalye ve yirmi okçu alarak onların peşine düşer. Böylece Sör Jaime Lannister'ın Nehirova Kuşatması'ndan sonra kaleye olan ziyaretini kaçırır. Jaime, Harwyn'in Leydi Amerei'e ettiği yemini öğrenince Harwyn'in diğer şövalyelerden ne kadar da farklı olduğunu ifade eder ve Amerei'nin Harwyn'in ne kadar cesur olduğunu söylerken ki kızaran yüzüne bakarak Kalekapısı Ami'nin Harwyn'e karşı sevgi dolu olduğundan şüphelenir. Jaime, Lancel'i bu konuda uyardığı zaman kuzeni lordluktan çekileceğini ve Amerei ile olan evliliğini bitireceğini ve Harwyn'in isterse ikisine de sahip olabileceğini anlatarak ilgisizliğini ifade eder.

Aile

 
 
 
Ossifer
 
Elaena Targaryen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Viserys
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Philip
 
 
 
 
 
 
Ben
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DennisPeter
 
Harwyn