Harys Swyft

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
SwyftHanesi.PNG
Harys Swyft
SwyftHanesi.PNG
250px-970110 1331202195900 full.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Mısır Tarlası Şövalyesi
Sör
Kral'ın Eli
Hazine Başı
Paranın Efendisi
Bağlılık Swyft Hanesi
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası (Bahedildi)
Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)
Kış Rüzgarları (Görüldü)

TV Sezon 1

Sör Harys Swyft, Mısır Tarlası Şövalyesi, Swyft Hanesi'nin başı ve Sör Kevan Lannister'ın kayınbabasıdır.

Görünüş

Harys'in beyaz sakalları vardır ve küçük bir çeneye sahiptir. Keldir, yumuşak ve yalakadır. Sarı yeleğinde lapis boncuklarla Swyft Hanesi'nin bodur tavuğu süslenmiştir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Game of Thrones dizisinde Harys Swyft

Sör Harys, Lord Tywin Lannister'ın Nehir Toprakları'ndaki güçlerindendi ve Yeşil Çatal Savaşı'na katılanlardandı. Bir kurye Tywin'in kampına Lannister güçlerinin Kamplar Savaşı'nda yenildiği ve Nehirova Kuşatması'nın sonlandırıldığı haberini ulaştırdığı zaman Harys, Jaime'nin ordusunu üç ayrı kampa bölüştürmesini eleştirerek Sör Jaime Lannister'ın taktiksel yeteneğini sorgular. Sör Kevan Lannister Nehirova'nın stratejik pozisyonunu vurgulayarak kayınbabasının bu eleştirisini reddeder. Yenilgiyi kabul eden Harys barış teklif etmeyi önerir, Tyrion Lannister Robb Stark'ın babası Lord Eddard Stark'ın idam edilişinin intikamını isteyeceğini açıklar. Harys, Taç'a başvurmalarını ve Casterly Kayası'nda yeni bir ordu toplamalarını önerir.

Kralların Çarpışması

Lord Tywin'in ordusu Harrenhal'ı aldığında Harys onunla birliktedir. Orada bulundukları zaman boyunca Harys yemeklerine tükürdüğü için aşçıları kendinden soğutur. Yaveri, onların Lord Beric Dondarrion'ı öldüremeyişi hakkında Cesur Dostlar girdiği tartışmada onlar tarafından öldürülür. Arya Stark Harys'in Tywin'in emriyle tartışmayı arkalarında bırakmaları için Vargo Hoat'ı öptüğünü görür.

Karasu Savaşı sırasında, Harys düşen atının altında kapana kısılı kalır. Askerlerinden Willit tarafından kurtarılır. Willit onu bütün saldırganlara karşı savunur ve bunu yaparken ağır yaralar alır.

Kılıçların Fırtınası

Harys , Kral'ın Şehri'ne varan Dornelu grubu karşılayan soylular arasında, Tyrion Lannister ile birliktedir.

Kargaların Ziyafeti

Harys, Kraliçe Vekil Cersei Lannister tarafından zayıf biri olduğu ve amcası Sör Kevan Lannister'a karşı bir esir olacak kullanılabileceği için seçilir. Kral Tommen I Baratheon'un Küçük Konsey toplantıları sırasında Harys'in kafası karışır.

Lord Gyles Rosby'nin ölümünden sonra Cersei, Harys'i Hazine Başı ilan eder ve Kral Eli olarak Lord Orton Merryweather'ı görevlendirir.

Cersei İnanç tarafından tutuklandığı zaman Harys ve Büyük Üstat Pycelle, Kral Tommen'in kontrolünü alır ve Kevan Lannister'ın Kral'ın Şehri'ne Lord Vekil olması için dönmesini isterler.

Ejderhaların Dansı

Kasaları boş olmasına rağmen Harys hazine başı olarak hizmetine devam eder. Braavos Demir Bankası'nı yatıştırmak için borç almaları umuduyla Myrli bankacılara ve ayrıca Kevan'ın tavsiyesiyle Pentos'un efendilerine mektup yazar. Kevan, Harys'in veri arttırımı konusundaki önerisini krallığın çok fazla isyan içerisinde olduğu ve lordlarının yarısının tiranlıktan dolayı vergi ödemeyeceği gerekçesiyle reddeder. Kevan, Harys'e Braavos'a seyahat etmesini ve Demir Banka ile yüz yüze görüşmesini önerir.

Kış Rüzgarları

Braavos'ta, Braavos'un Kara İncisi'nin ve korumaları olarak Tatlı Raff gibi bazı Dağ'ın Adamları'nın eşlik ettiği Harys, geçitte bir Kanlı El performansına katılır.

Alıntılar

Harys: Sör Jaime esir alındı, kuşatma bozuldu ... bu bir facia! Addam: Eminim ki hepimiz açık olanı vurguladığınız için minnettarız, Sör Harys.

- Harys ve Addam Marbrand


Tehlikeli zamanlardayız.

- Harys'ten Kevan Lannister

Harys hakkında Alıntılar

"Senden daha iyi, seni çenesiz ödlek." diye düşünür Tyrion. Jaime, Nehirova'yı kaybetmiş olabilir, kardeşinin, en büyük başarısı kendisi gibi çenesiz kızını Sör Kevan Lannister ile evlendirmek ve böylelikle kendisini Lannister Hanesi'ne bağlaması olan utanmaz bir yalaka olan Swyft gibiler tarafından karalanmasına sinirlenmişti.

- Tyrion Lannister'ın düşünceleri

Kevan Tommen'in Eli olmalı. Harys Swyft bir kurbağa, ve kız kardeşim başka türlüsünü düşünüyorsa bir aptal.

Jaime Lannister'ın düşünceleri

Genna: Cersei'nın Kızıl Kale'yi yaktığı doğru mu?

Jaime: Sadece El'in kulesini.

Genna: Kaleden ayrılıp Eli'ni yaksaydı daha iyi olurdu. Harys Swyft? Eğer bir adam armasını hak ediyorsa, o Sör Harys'tir.

- Genna Lannister ve Jaime Lannister

Sarı tavuğun şövalyesi, diye düşündü Cersei. Simgeniz için bir solucan almalısınız, sör. Bir tavuk sizin için fazla cesur.

- Cersei Lannister'ın düşünceleri

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harys
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kevan Lannister
 
Dorna
 
 
 
Steffon
 
 
Shierle
 
Melwyn Sarsfield
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lancel Lannister
 
Willem Lannister
 
Martyn Lannister
 
Janei Lannister
 
Joanna