Hayford Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Hayford Hanesi
Hayford.PNG
Hane arması altın sarısı zemin üzerine yeşil ağ ve zeminin ortasında inen yeşil renkte dalga
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Hayford
Şimdiki Lord Leydi Ermesande Hayford
Bölge Taç Toprakları, Westeros
Unvan Hayford Lordu
Bağlılık Kral Toprakları-Baratheon Hanesi

Hayford'un Hayford Hanesi, Taç Toprakları'nda bulunan soylu hanelerden biridir, Kral'ın Şehri'ne bir günden daha az mesafede bulunan Hayford hanenin yerleşkesidir. Demir Tahta yeminlidirler. Armaları altın sarısı zemin üzerine yeşil ağ ve zeminin ortasında inen yeşil renkte dalgadır. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Blackfyre İsyanı sırasında Lord Hayford tanınmış kraliyet taraftarlarından biridir. Kızıl Çimen Savaşı öncesinde Kral Daeron II Targaryen'in Kral Eli ilan edildi. Sör Arlan Metelikağacı savaşta ona hizmet etti. Savaş sırasında Lord Hayford Lord Gormon Peake tarafından öldürüldü.

Lord Kanlıkuzgun İkinci Blackfyre İsyanı'nı bastırmak üzere Beyaz Duvarlar'ın üzerine yürüdüğü zaman destek veren hanelerin arasında Hayford'larda vardı.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Hanenin şimdiki başı Leydi Ermesande Hayford bir bebek ve hanesinin son üyesidir. Kral Joffrey'in 13. İsim Günü Turnuvası'na katılmıştır. Lannister'lar tarafından toprakları üzerinde hak iddia edilmesi için Ermesande ile Tyrek Lannister arasında evlilik ayarlanır. Kısa süre sonra Tyrek, Kral'ın Şehri İsyanı sırasında kaybolur ve bununla birlikte ölü kabul edilir.

Kargaların Ziyafeti

Sör Jaime Lannister'ın askerleri Hayford'un duvarları altında kamp kurar. Kale muhafızını ziyaret eder ve Tyrek'in nerede olabileceği tartışılır. Hanenin yeminli hanesi olan Hogg Hanesi'ne, Sör Amory Lorch'un askerleri tarafından baskın yapılmış ancak bu baskın Hayford topraklarına fazla dokunmamış gibi gözüküyor.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Hayford Hanesi

Tarihi Üyeler

Yeminli Haneler