Hodor

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Walder
Hodor.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Hodor
Bağlılık Stark Hanesi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Göründü)
Kralların Çarpışması (Göründü)
Kılıçların Fırtınası (Göründü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Göründü)

Oyuncu Kristian Nairn
TV Sezon 1
Sezon 2
Sezon 3
Hodor Sakat Bran'i taşır

Hodor, Kışyarı'e hizmet veren bir seyis yamağıdır. Gerçek adı Walder'dır.

Görünüş ve Kişilik

Hodor iridir ve aklı yavaş çalışır fakat nazik ve Stark hanesine sadıktır. Sadece "Hodor" kelimesini söyleme yeteneğine sahiptir. Stark çocukları onun gerçek adının Hodor olduğunu sanardı taa ki onun büyük büyük ninesi Yaşlı Dadı onun gerçek adının Walder olduğunu söyleyene kadar.

Hodor 2,13 metre üstünde uzunluğu kahverengi gözlere ve kahverengi sakallara sahiptir.

Osha, Hodor'un dev kanı taşıdığına inanmaktadır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Bran'ın düşüşünden sonra sakat kalmasıyla onun kalenin içinde rahat hareket etmesi için bir yol gereklidir. Üstat Luwin Hodor'un sırtına bağlamış olduğu bir sepet tasarlar ve Bran'ı içine yerleştirirler. Hodor bundan sonra Bran'ın taşıyıcılığını yapmıştır. Ancak Hodor ahmak olduğu için bazen Bran'ı sepetin içinde unutur ve bu Bran'ın eziyet çekmesine sebep olur.

Kralların Çarpışması

Theon Greyjoy Kışyarı’nı aldığında, Hodor kalenin dışına yapmış oldukları sahte kaçıştan sonra Osha, Bran, Rickon, Meera Reed ve Jojen Reed ile birlikte mahzen mezarlarda saklanmıştır. Sonunda mahzen mezardan ayrılmış ve kaleyi harap bir şekilde bulmuşlardır. Ölmekte olan Üstat Luwin ile konuştuktan sonra, Bran ile Rickon’ın ayrı kalması gerektiğine karar verilmiştir. Hodor Bran, Jojen ve Meera ile Sur’a doğru kuzeye gitmiştir.

Kılıçların Fırtınası

Hodor Bran, Meera ve Jojen ile Sur’a doğru kuzeye kaçmışlardır. Sonunda Surdaki Gece Kalesi'ne varmışlar birinin geldiğini duyduklarında Bran kısa bir süreliğine Hodor’un bedenine bürünmüştür ve Gece Gözcülerinden Samwell Tarly ile karşılaşmışlardır. Samwell onlara Sur'un altındaki gizli geçide doğru yol göstermiş ve başarılı bir şekilde onları Sur’un kuzeyine geçirmiştir. Orada bağlılığı belirsiz esrarengiz biri olan Soğukel ile karşılaşmışlardır.

Ejderhalarla Dans

Üç Gözlü Karganın Mağarası'na ulaşmışlar ama mağaranın girişinde Wightlar tarafından pusuya düşürülmüşlerdir. Bran warg gücünü kullanarak Hodor’un içine girmiş ve wightları püskürtmüştür ama bayılmış ve tekrar uyandığında mağarının içindeydi.

Mağara Ak Gezenler ve Wightlara karşı bölge olduğundan Soğukel onlarla içeri girmemiştir. Mağaranın içinde grup Ormanın Çocukları'ndan kalanlar ile ve üç gözlü kargayla tanışmıştır. Mağaradayken, Bran Hodor’un vücuduna warg olarak girmeye devam ermiş, mağaranın derinliklerini keşfetmiştir.

Hodor’un zihni Bran’in varlığına alışmaya başlar, yinede hala bu gerçekleştiğinde korku hisseder ve Bran’in ulaşamayacağı bir yere çekilir.

Alıntılar

Hodor!

– Hodor