Hornwood Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Boynuzormanı'nın Hornwood Hanesi
Hornwood Hanesi 2.PNG
Hane arması Koyu turuncu zemin üzerinde kahverengi boynuzlu geyik
Sözler Öfkede Adil
Yerleşke Boynuzormanı
Bölge Kuzey
Unvan Boynuzormanı Lordu
Bağlılık Stark Hanesi (Önceden)
Bolton Hanesi

Boynuz Ormanı'nın Hornwood Hanesi, Kuzey'den soylu bir hanedir. Yerleşkeleri Boynuz Ormanı'dır. Kışyarı'nın Starklar'ının önemli sancaktarları arasındadır. Armaları koyu turuncu zemin üzerine kahverengi boynuzlu geyiktir ve mottoları Öfkede Adil 'dir.

Boynuz Ormanı'nın topraklarını da içeren hanedanın toprakları, Bolton Hanesi ve Manderly Hanesi ile sınır komşusudur. Hornwoodlar'ın toprakları Beyaz Bıçak'a kadar uzanır. Yöneticileri Boynuzormanı Lordu olarak bilinir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Bran Stark, Robb Stark sancaktarlarını çağırdığında Hornwoodları da Kışyarı'nda görür. Lord Halys Hornwood, dedesinden alınan bir bölgeyi, bir tepenin etrafındaki yerlerin avlanma haklarını ister. Ayrıca Beyaz Bıçak'a bir baraj inşa etmek için izin ister.

Kuzey ordusu İkizler'de bölündüğünde, Lord Halys, Lord Roose Bolton ile birlikte gider ve varisi Daryn, Robb'a Nehirova'ya doğru eşlik eder. Hornwood Hanesi'nin sancakları Tyrion Lannister tarafından Yeşil Çatal Savaşı'nda görülür. Aynı savaşta Lord Halys öldürülür. Daryn, Fısıltılı Orman Savaşı'nda Robb'un kişisel muhafızlarından biri olarak at sürer, aynı savaşta Sör Jaime Lannister tarafından öldürülür.

Kralların Çarpışması

Halys'in dulu Donella, Hornwood Leydisi olur ancak bazı sorunlar ortaya çıkar. Hornwood Hanesi kadın yoluyla Karstark Hanesi, Flint Hanesi ve Tallhart Hanesi ile bağlantılıydı ve Halys'in piçi, Larence Kar, Derinorman Kalesi'nde Glover Hanesi'nin himayesindeydi. Donella hasat ziyafeti için Kışyarı'na gelir, Bran Stark ve Sör Rodrik Cassel ile buluşur. Onları Dehşet Kalesi'nde asker toplayan Lord Bolton'un Piçi, Ramsay Kar hakkında uyarır. Üstat Luwin ona hasat deposunu dörtte bir veya beşte bir oranında artırmasını söyler. Mors Umber ve Lord Wyman Manderly kendilerini Leydi Donella'ya muhtemel eş adayları olarak sunarlar. Aynı zamanda Halys'in kız kardeşi Berena'nın oğlu Beren Tallhart'ın Hornwood topraklarını ve ismini alarak haneyi yok olmaktan kurtarabileceği konuşulur.

Leydi Hornwood, Bolton Piçi Ramsay Kar tarafından yakalanır ve kendisiyle evlenmeye zorlanır. Lord Wyman Manderly, Manderly Hanesi'nin kuvvetlerini kullanarak Hornwood kalesini almak ister. Rodrik, Donella'yı kurtarmaya çalışır ancak onun Ramsay tarafından bir kuleye kilitlenip aç bırakıldığını öğrenir. Rodrik, Luwin'e Ramsay ve Donella'nın evliliklerinin yasal olduğunu ve ölümünden önce Ramsay'yi varis ilan ettiğini söyler.

Rodrik, Kışyarı'nı demiradamlardan geri almak için geldiğinde, Theon Greyjoy, Rodrik'e eşlik eden birkaç Hornwood sancağı görür. Ramsay, Rodrik'i Kışyarı Savaşı'nda öldürür, Theon'u kaçırır ve Kışyarı'nı yağmalar.

Kılıçların Fırtınası

Üç Dişli Mızrak'ın sığ yerlerindeki savaştan sonra, Lord Roose Bolton, yüz Hornwood okçusunu Üç Dişli Mızrak'ı korumaları için bırakır. Larence Snow, Asha Greyjoy tarafından Derinorman Kalesi'nde esir olarak tutulur.

Kargaların Ziyafeti

Brienne Tarth, Duskendale etrafındaki ölülerden toplanan eşyaların arasında bir Hornwood nişanı görür.

Ejderhaların Dansı

Lord Tywin Lannister, Lord Wyman Manderly Demir Taht ile barış yaparsa onun Hornwood toprakları üzerindeki iddiasını destekleyebileceğini söyler.

Davos Seaworth, Beyaz Bıçak ve Hornwood'daki sıradan halkın Beyaz Liman'daki Manderly Hanesi'nin korumasında olduğunu öğrenir. Bazı Hornwood adamları ise Moat Cailin'e yürüyen Ramsay Bolton'un kuvvetlerine katılmıştır. Theon Greyjoy, Hornwoodların geyiğini Hendek Topraklar'daki sancakların yanında dalganırken görür.

Stannis Baratheon, ordusuna Ramsay'nin Kışyarı'nda Sör Rodrik Cassel'a ettiği ihanetten sağ kalan bazı Hornwood adamlarının katıldığını Jon Kar'a bir mektupla haber verir.

Aslında Jeyne Poole olan, Arya Stark, Kışyarı'nda Ramsay ile evlenirken, Ramsay, Hornwood Lordu olarak takdim edilir. Manderlyler görünüşte Bolton Hanesi'ni destekledikleri için, Lord Manderly, muhtemelen Hornwood topraklarını Ramsay'e bırakmıştır. Leydi Barbrey Dustin, Theon'a Ramsay'nin düğünü için Kışyarı'nda bulunan Hornwood adamlarının gelecek kuşatmada, Leydi Donella'ya ihanet eden Ramsay'i unutmayacaklarını söyler.

Lord Halys Hornwood'un Piçi Larence Kar, Stannis, Derinorman Kalesi'ni Asha Greyjoy'dan geri alınca serbest kalır.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Hornwood Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde anlatılan olaylardan bilinen Hornwoodlar:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{Halys Hornwood}
 
{Donella Manderly}
 
Berena Hornwood
 
{Leobald Tallhart}
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Larence Kar
 
{Daryn Hornwood}
 
 
 
Brandon Tallhart
 
Beren Tallhart
 


Hane Halkı

  • Üstat Medrick, şu anda Kışyarı'nda.