Hugo Wull

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
WullHanesi.PNG
Hugo Wull
WullHanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Unvan Büyük Kova
Wull
Bağlılık Wull Hanesi
Kültür Kuzey Dağ Klanları
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı

Hugo Wull 'a aynı zamanda Büyük Kova'da denilmektedir. Kuzey'de ki Wull klanının reisidir. Dağlarda ki en büyük göbeğe ve en fazla adama sahiptir.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Diğer birçok dağ klanları ile birlikte Stannis Baratheon'a bağlılık yemini etmişlerdi. Stannis'in komutanlarından birisi olmuştu ve Kışyarı'na ilerlerken ona katılmıştı.

Alıntılar

Hugo'dan alıntılar

Yaz mevsiminin bin yıl sürdüğü bir yerde sonsuza kadar yaşamak istiyorum. Dünyaya yukarıdan bakmak için bulutların üstünde bir kale istiyorum. Tekrar yirmi altı yaşında olmak istiyorum. Yirmi altı yaşındayken bütün gün dövüşüp bütün gece düzüşebiliyordum. İnsanların ne istediği önemli değildir. Kış neredeyse tepemizde evlat. Ve kış ölümdür. Adamlarımın Ned'in küçük kızı için dövüşürken ölmesini; gözyaşları yanaklarında donarken, karın içinde yalnız ve aç bir halde ölmesine tercih ederim. Bu şekilde ölen adamlar için şarkılar yazılmaz. Bana gelince, ben yaşlıyım. Bu benim son kışım olacak. Bırak da ölmeden önce Bolton kanıyla yıkanayım. Baltam bir Bolton'ın kafatasına gömüldüğünde kanın yüzüme sıçradığını hissetmek istiyorum. O kanı dudaklarımda yalamak ve ağzımda o kanın tadı varken ölmek istiyorum

- Hugo Wull'dan Ser Corliss Penny'ye