Humfrey Hardyng

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Hardyng.PNG
Humfrey Hardyng
House Hardyng.PNG
Karakter Bilgisi
Unvan   Sör
Bağlılık Hardyng Hanesi
Irk Vadili
Ölüm 209FSAshford
Kitap(lar) Gezgin Şövalye (Görüldü)
Yeminli Kılıç (Bahsedildi)

Sör Humfrey Hardyng, Kral Daeron II Targaryen döneminde turnuva şövalyesi olmuştur. Evlilik yoluyla Sör Humfrey Beesbury ile kardeştir.

Tarihi

208FS'de Bakire Havuzu'nda aralarında Lord Arryn, Duskendale'lı Donnel ve Lord Royce'unda olduğu birçok kişiyi yenerek şampiyon olmuştur.

Gezgin Şövalye

Sör Humfrey Ashford Turnuvası'na katılır ve turnuvaya şampiyon olarak katılanlardan biridir. İlk mücadelesinde Lord Medgar Tully'le karşılaşır, iki mızrak kırarlar sonunda ayakta kılıçla dövüşte kazanır.

Bir sonraki mücadelede Sör Joseth Mallister'la karşılaşır ve kazandığında Sör Joseth bilinçsiz bir şekilde alandan çıkarılır.

Halkın Humfrey'lerin Savaşı olarak bildiği mücadele, Hardyng ile Sör Humfrey Beesbury mızrak dövüşü yaparlar ve bir düzine mızrak kırıldıktan sonra Hardyng onu yener.

Turnuvanın ilk gününde her biri üstün yetenekli on dört şövalyeyi yener.

Günün son mücadelesi Prens Aerion Targaryen'le olur. İlk başta Prens Aerion'un mızrağı, Sör Humfrey'in göğsünü koruyan zırhın üzerinden geçerek boynuna yaklaşır. Sör Humfrey bu hamleden kaçmaya çalışır ama ayağı atı tutan ipe takılır. Bacağı parçalanmış çitin arasında ezilir, çığlıklar arasında attan düşer. Lord Ashford zaferin Sör Humfrey'de olduğunu ilan etti ve onu Prens Aerion'un atlarından biriyle ödüllendirdi ama kazansada artık devam edemeyecekti. Bacağı iki yerden kırılmıştı. Prens Baelor Targaryen onunla ilgilenmesi için üstadını gönderir.

Sör Humfrey Prens Aerion Targaryen'den intikam almak için Sör Uzun Duncan'ın tarafında yer almış ve Yedi Yargısı'na katılmıştır. Mücadeleden ağır yaralanmış ve kısa süre sonra ölmüştür.