Hunter Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Hunter Hanesi
Hunter hanesi.PNG
Hane arması kahverengi zemin üstüne birleşik beş gümüş ok
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Uzunyay Kalesi
Şimdiki Lord Lord Gilwood Hunter
Bölge Vadi
Unvan Uzunyay Kalesi Lordu
Varis Sör Eustace Hunter
Bağlılık Arryn Hanesi


Uzunyay Kalesi’nin Hunter Hanesi Vadi’nin soylu hanelerinden biridir. Yerleşkeleri Uzunyay Kalesi’dir. Yarı resmi kaynaklara göre hanenin arması kahverengi zemin üstüne birleşik beş gümüş oktur. Sözleri bilinmemektedir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Yaşlı Lord Eon Hunter, yakın zamanda dul kalmış olan Leydi Lysa Arryn’nin taliplerinden biriydi, Kartal Yuvası’na Tyrion Lannister’i görmek için geldi. Lord Hunter yaşına rağmen, Leydi Lysa’ya Tyrion’un dövüşle yargılanmasında şampiyonu olması için kendini teklif eder. Eddard Stark, Harrenhal Turnuvası sırasında Jon Arryn ve Robert Baratheon ile, yaşlı Lord Hunter’in turnavaya katılmasını kendi aralarında alay ederek gülerler.

Kılıçların Fırtınası

Lord Eon’un aniden ölmesiyle, iki genç oğlu Eustace ve Harlan diğer kardeşleri ve ayrıca yeni Hunter Lordu olan Gilwood’u suçlarlar. Eon ani ölümünden önce neredeyse altmış yıl hüküm sürdü.

Kargaların Ziyafeti

Lord Gilwood İstidacı Lordlar’dan biridir, Ay Kapıları’na en son geldiği için yiyecek ve malzeme geçişlerini engeller. Petyr Baelish, Gilwood’un uzun vadede kendisine bir tehdit olmadığını, genç kardeşleri tarafından öldürüleceğini düşünüyordu. Ona göre babalarının ölümünden Harlan sorumluydu.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Hunter Hanesi

  • Lord Eon Hunter Uzunyay Kalesi Lordu, yaşlı bir adamdı ve gut hastalığı vardı, hanesini altmış yıl yönetti, Yaşlı Lord Hunter olarak bilinir.
 
 
 
Eon
 
Bilinmeyen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gilwood
 
Eustace
 
Harlan
 
 

Hanenin bilinmeyen kolundan gelen hane üyeleri

Hane Halkı

Tarihi Üyeler