Hyle Hunt

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Hunt Hanesi.png
Hyle Hunt
Hunt Hanesi.png
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Hunt Hanesi
Tarly Hanesi
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Görüldü)

Sör Hyle Hunt, Hunt Hanesi'nin bir üyesidir ve Tarly Hanesi'nin hizmetinde bir şövalyedir.

Görünüm

Kahverengi saçlı, ela gözlü sade bir yüzü ve sol kulağının yanında küçük bir yara izi, çenesinde bir yarık ve eğri bir burnu vardır.

Tarih

Yüksek Bahçe'deyken, Sör Hyle şövalyeler arasında Tarth’lı Brienne’in bekaretini kimin alacağına dair bir bahis başlatmıştı. Sevgisini kazanmaya çalışırken, atları için elmalar ve havuçlar ve miğferi için mavi bir tüy vermişti. Ona kamp dedikoduları anlatmış ve Brienne’i güldürecek şeyler söylemişti. Lord Randyll Tarly bu bahsi duyduktan sonra bahsi durdurdu. Sör Hyle en azından bir piç kızın babası olduğunu bildiğini söylemiştir.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Sör Hyle Zor durumdayken Brienne ile Bakire Havuzu kapılarında karşılaşmıştır. Sör Hyle Kırıkpençe Burnu’na doğru Brienne’i takip etmiş ve Fısıltılar’da ona yetişmiştir. Brienne’i Nehir Toprakları boyunca takip etmiştir, Sessiz Ada’da onunla kalmıştır ve Tuz Çukuru’nun yıkıntılarını ziyaret etmişlerdir. Yol Ağzındaki Han'dayken, Sör Hyle evlenmeyi teklif etmiş ama Brienne onu reddetmiştir. Yolağzındaki Han'da Cesur Dostlar'ın kalıntılarıyla karşlaştıktan sonra Sör Hyle Leydi Taşkalp’in adamları tarafından tutsak olarak alınmıştır. Lannister Hanesi ile olan müttefikliğinden dolayı suçlu bulup yargılanmış ve ölümüne karar verilmiştir. Sör Jaime Lannister’ı Brienne’in aksine öldüreceğini teklif etmiş ama reddedilmiştir. Brienne ve Podrick Payne’in yanında asılmıştır.