Isırgan

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Isırgan
Biter.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Isırık
Bağlılık Cesur Dostlar
Ölüm FS 300, Yol Ağzındaki Han
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (görüldü)
Kılıçların Fırtınası (bahsedildi)
Kargaların Şöleni (görüldü)

TV Sezon 1
Sezon 2

Isırgan, Kral Toprakları ’ndan tehlikeli bir suçludur.

Görünüşü

Kocaman, kel kafalı ve yumuşak, balıketli birisi olarak tarif edilmiştir. Dili kesilmiş olduğundan, arada bir tıslamak haricinde konuşamamaktadır.

Geçmişi

Isırgan, bir yetimdi. Küçüklüğünde Rorge tarafından bulunmuş ve Bit Çukuru ’nda köpeklerle korkusuzca dövüşmek için eğitilmişti.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Yoren’e Kara Hücreler’den Gece Nöbetçileri ’ne asker olarak alması için verilen mahkûmlar arasındaydı. Yoren onun çok tehlikeli olduğunu görerek zincire vurmuş ve Sur ’a kadar olan yolculuk boyunca Rorge ve Jaqen H’gar ile birlikte kafese kapatmıştı.Yoren’in kafilesi metruk bir kalede Sör Amory Lorch komutası altındaki akıncıların saldırısına uğrayınca, Isırık ve yol arkadaşları kendilerini ateş çemberi içinde bulurlar fakat Arya Stark, kendisini kurtarmadan önce onlara bir balta fırlatarak, kafesi kırmalarını ve kendilerini kurtararak serbest kalmalarını sağlar. Oradan kaçtıktan sonra Harrenhal ’a gelerek Amory Lorch’un emri altına girerler.Jaqen H’gar’ın ricası üzerine, istemeyerek de olsa Arya’nın Cesur Dostlar tarafından esir alınan birkaç kuzeyliyi kurtarmasına – daha önce kendi kurtulmalarına vesile olduğu için- yardım ederler. Fakat sonrasında kendileri Cesur Dostlar’a katılarak Harrenhal’de kalırlar.

Kargaların Şöleni

Cesur Yoldaşlar’ın lideri Vargo Hoat’un ölümünden sonra Rorge ile beraber Dostlar’dan geriye kalanlarla Tuz Çukuru ’nun yağmalanmasında bulunur.Yol Ağzındaki Han'da Rorge'un Tarthlı Brienne ’le vuruşarak ölmesinden sonra Isırık Brienne’i çabucak etkisiz hale getirir ve vahşice yüzünü ısırmaya başlar. Gendry’nin ensesine sapladığı mızrakla öldürülür.