Jaremy Rykker

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Rykker.PNG
Jaremy Rykker
Gece Gozculeri.png
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Baş Korucu (Vekaleten)
Bağlılık Rykker Hanesi
Gece Gözcüleri
Kültür Taç Topraklı
Ölüm FS 298Kara Kale
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Jaremy Rykker, Rykker Hanesi'nden bir şövalye ve Gece Gözcüleri'nden bir korucudur.

Görünüş ve Karakter

Tyrion Lannister'a göre Jaremy'nin soylu bir yüzü vardır. Sabırsız ve hoyrat bir gülümsemesi vardır.

Hayatı

Jaremy, Robert'ın İsyanı sırasında Aerys II Targaryen'e sadık kalır. Kral'ın Şehri'nin Yağmalanması sonrasında Lord Tywin Lannister iki şart sunar; ya Sur'a gidecektir yada ölecektir. Jaremy ve Sör Alliser Thorne beraber Gece Gözcüleri'ne katılır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Jaremy, Tyrion Lannister'ın Kara Kale'de Gece Gözcüleri Lord Kumandanı Jeor Mormont'la akşam yemeği yerken masada bulunan kıdemli subaylardan biridir.

Baş Korucu Benjen Stark'ın Sur'un Ötesi'nde kaybolmasından sonra Jaremy onu ararayn iki grubun birinin başındadır, diğer grup ise Gölge Kulesi'nden kuzeye doğru aramaya yapan Qhorin Yarımel'in grubudur. Benjen'in yolları işaretlemek için kullandığı birkaç ağaç dışında bir ize rastlamazlar, işaretler kuzeybatıdaki taşlı yaylalarda kaybolur ve Benjen'le alakalı tüm izler biter.

Jaremy, Benjen'in yokluğunda Baş Korucu'luğa vekalet eder. Kara Kale'nin kuzeyinde Gece Gözcüleri'nin yeni kardeşlerinin yemin ettiği Tekinsiz Orman'daki Yürek Ağacı'nın önünde Jon Kar, Samwell Tarly ve diğerlerinin bulunduğu sırada Jaremy'de orada bulunur.

Yemin töreninin ardından iki korucunun cesedi Hayalet ve Jaremy tarafından bulunur. Bulunan cesetlerin Othor ve Jafer Çiçek olduğunu ortaya çıkar. Her ikiside Benjen Stark'ın grubunun üyeleridir. Lord Kumandan Mormont, Benjen'in bulunamaması ve korucuların bu kadar yakında ölmelerinden rahatsız olurken Jaremy korucuların yakındaki devriyelere haber veremeden öldürüldüklerini söyler. Kara Kale'ye döndüklerinde Jeor, Jon Kar vasıtasıyla Üstat Aemon'un cesetleri incelemeye hazır olmasına kadar onların buz hücrelerine atılmasını Jaremy'e emreder.

Kara Kale'de Jafer Çiçek bir Wight olarak tekrar canlanır ve aralarında Jaremy'de dahil beş kişiyi öldürür. Şövalye zaten gevşek halde duran Wight Jafer'ın başını kılıcıyla keser ancak başsız olsa bile Jafer hançerini kınından çekerek Jaremy'nin bağırsaklarını çıkarır.

Kralların Çarpışması

Thoren Smallwood, Benjen'in kaybolması ve Jaremy'nin ölmesinden sonra Baş Korucu olduğunu söylese de Lord Kumandan Mormont bunu reddeder. Thoren, Jaremy'nin giysileri ile zırhını, Rykker Hanesi'nin arması şeklinde bir broşla tutturulan pelerinini Gece Gözcüleri'nde hiçbir şey boşa harcanmaz diyerek alır.

Jaremy'nin bir Wight tarafından öldürülmesi Lord Kumandan Mormont'la Craster arasında konuşulmuştur.

Sör Alliser Thorne, Demir Taht'ın önünde daha fazla adam istemek için konuşma yaparken Jaremy'nin ölümünü anlatır, bu olay insanların korkmasına ve Tyrion Lannister'ın Sör Alliser'la dalga geçmesine neden olur.

Kılıçların Fırtınası

Mance Rayder Jon Kar'a İlk İnsanların Yumruğu'da ki grubun komutasının kimde olduğunu sorar,Jon'da Jaremy dahil birkaç isim verir. Ancak sonradan grubu Lord Kumandan Jeor Mormont'un bizzat yönettiğini itiraf eder.

Ejderhaların Dansı

Yabanıllar'ın Sur'u geçmek üzere olduğu anda Lord Kumandan Jon Kar, deneyimli bir adamın Tormund Devfelaketi'ni ele geçirmesi gerektiğini düşünür. Aklındaki isimlerin içinde Jaremy'de vardır.

Alıntılar

Jeor: Sör Alliser kutsanmış bir şövalyedir. Benim kumandan oluşumdan beri siyahları giyen az sayıdaki şövalyeden biridir. Kral Topraklarında cesurca savaşmıştır.

Jaremy: Yanlış safta. Biliyorum çünkü mücadele sırasında orada, yanındaydım. Tywin Lannister bize muhteşem iki seçenek sundu: Ya siyahları giyin ya da akşam çökmeden önce kafanızı mızraklara geçirteyim. Alınmayın lütfen Tyrion.

Tyrion: Alınmadım Sör Jaremy. Babam mızraklara geçirilmiş kafalara aşırı bir ilgi duyar. Özellikle onu bir şekilde rahatsız eden insanların mızrağa geçirilmiş kafalarına. Sizinki kadar asil bir yüzü görünce, Kral Kapısı'nın üzerindeki şehir duvarına nasılda yakışacağını düşünmüştür. Bence de orada çok çarpıcı görünürdünüz.

Jeor, Jaremy ve Tyrion arasındaki konuşmadan.