Jason Mallister

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Mallisterhanesi.png
Jason Mallister
Mallisterhanesi.png
Jason Mallister TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Denizgözcüsü Lordu
Bağlılık Mallister Hanesi
Irk Nehirli
Doğum Denizgözcüsü
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Lord Jason Mallister, Denizgözcüsü Lordu ve Mallister Hanesi'nin başıdır. En az bir oğlu vardır.

Görünüş ve Karakter

Lord Jason'un beyazla karışık kahverengi saçları, keskin yüzü ve sert mavi-gri gözleri vardır. Beş Kralın Savaşı'nda kanatlı miğferini giyer.

Catelyn Jason'un hala yakışıklı bir adam olduğunu ve hiç bir şeyden korkmadığını söyler.

Tarihi

Lord Jason yılda birkaç turnuvaya katılan bir şövalyeydi. Fırtına Burnu Turnuvası'da Prens Rhaegar Targaryen ve Sör Barristan Selmy tarafından yenilir. Tully Hanesi'nin sancaktarı olarak Eddard Stark ve Catelyn Tully'nin düğününe katıldı.

Robert'ın İsyanı sırasında Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda Jason cesurca savaştı. Rhaegar'ın üç sancaktarını öldürdü, yarı resmi kaynaklara göre bunun sebebi kardeşini öldürenlerdeki intikamdı. FS 289'de Greyjoy İsyanı sırasında Denizgözcüsü'nün duvarları altında Rodrik Greyjoy'u öldürdü ve Demirdoğumlu yağmacıları denize döktü.

Greyjoy İsyanı'nın sona ermesinin ardından Kral Robert zaferini kutlamak için Lannis Limanı'nda bir turnuva düzenlenmesini ister. Lord Jason turnuva şampiyonu Lord Jorah Mormont'a yenilir.

Jason Mallister

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lord Jason Kral'ın Şehri'ndeki El Turnuvası'na katılmak için oğlu Patrek, şövalyeleri ve yaverlerinden oluşan küçük bir grupla Denizgözcüsü'nden yola çıkmıştır. Kavşaktaki Han'ın yakınlarında Kral Yolu'nda Catelyn Tully ile Rodrik Cassel Lord Jason'un grubuyla karşılaşmış ama onları Jason tanımamıştır. Lord Jason El Turnuvası'nda polemik yaşadığı Aron Santagar'ı yener. Beş Kralın Savaşı'nın başlarında Sör Kevan Lannister Lord Jason'u ve Mallister Hanesi'ni Nehir Toprakları içerisinde Lannister ordularına direnecek tehditlerden biri olduğunu söylediğinde Lord Tywin Lannister onu gözünde büyütmez, Jason'un tek başına mücadele edecek kadar güçlü olmadığına inanır. Robb Stark İkizler'den çıktıktan sonra Lord Mallister Robb'un ordusuna katılır. Fısıltılı Orman Savaşı'na katılır ve Lord Gawen Westerling'i yakalar.

Mallister'ların kartallı sancakları Kamplar Savaşı'nda görülür. Zaferden sonra Jason Robb'un savaş konseyine katılır, Tywin Lannister'ın kaynaklarının ve adamlarının tükenmesinin fırsat alınıp Nehir Toprakları'nın güçlendirilmesini önerir.

Kralların Çarpışması

Kuzey ve Nehir Kralı Robb Stark'ın izniyle Lord Jason oğlu Patrek Mallister ve Theon Greyjoy'la beraber Denizgözcüsü'ne döner. Oğlunun genç demirdoğumluyla çok yakın olmaya başlaması üzerine Denizgözcüsü'nün Demirdoğumlu'lara karşı inşa edildiğini hatırlatır. Theon'u Denizgözcüsü'nden Demir Adalar'a götürecek bir gemi gelmediğinde Lord Jason Robb'un yolladığı kuşların kaybolduğunu düşünür ve kendi kuşlarını gönderir.

Lord Jason Geçitler Savaşı sırasında  Nehirova'ya yakın dört geçidi savundu.

Kılıçların Fırtınası

Lord Jason Nehirova'daki Lord Hoster Tully'nin cenazesinde tekneyi iten yedi soyludan biriydi.

Jason İkizler'e yürüyen Robb StarkHag'in Çamuru'nda karşılar ona Myraham gemisinin kaptanını getirir ve Balon Greyjoy'un öldüğünü söyler. Robb, Boğaz'daki Bozsu Gözcüsü'ne gidip Lord Howland Reed'i bulmaları ve ona Moat Cailin'i geri alma planını anlatmaları için Galbart Glover ve Maege Mormont'u gönderir ve gemileri Lord Jason'dan almalarını söyler.

Robb, Edmure Tully ile Roslin Frey'in evliliğinden sonra Catelyn'i savaşın güvenliğinden korumak için Denizgözcüsü'ne göndermeyi planlıyordu. Bununla birlikte Robb ve Catelyn, Bolton ve Frey'lerin ihanetiyle Kızıl Düğün'de ölürler.

Kargaların Ziyafeti

Kızıl Düğün'de Jason'un oğlu Patrek esir alınır, oğlunu asmakla tehdit edince Lord Jason kaleyi Kara Walder Frey'e teslim eder. Kara Walder Jason'u ve oğlunu kendi kalelerinde esir eder.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen Mallister
 
Denys
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jason
 
 
Bilinmeyen Kardeşi
 
 
 
 
 
 
 
 
Patrek