Jhogo

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Jhogo
Jhogo.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Ko(Kan Süvarisi)
Bağlılık Targaryen Hanesi
Kültür Dothraki
Doğum 282ALFSDothraki Denizi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Görüldü)

Jhogo, Daenerys Targaryen'in Kan Süvarisidir. Khal Drogo ölmeden önce Daenerys'in kan süvarisi oldu. O 16 yaşında ve bıyıksız, soluk gölge gibi bir deriye sahiptir ve çok incedir. O korkusuzdur ve hızlı güler.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Jhogo Daenerys'in kan süvarilerinden biridir. Viserys Dothraki denizinde kardeşine saldırdığında Jhogo onları ayırmak için kamçısını kullandı. Bir suikastçi Vaes Dothrak'ta Daenerys'i zehirlemeye kalkışıp kaçtığında Jhogo onu engeller. Ona ödül olarak Khal Drogo tarafından uzun boylu, gri bir at verildi. Daenerys,Drogo'ya Mirri Maz Duur tarafından kan büyüsü kullanarak iyileştirmeye çalıştığı zaman, onun kan süvarileri bunu durdurmak istemiş ve Jhogo onlara karşı koymuştur. Bunu takip eden savaşta, Jhogo ve Rakharo grup olarak Haggo'yu öldürmüşlerdir. Zamanında Daenerys'in düğününde ona gümüş saplı kamçı sunmuş ve oda kendisini kan süvarisi yapmasını istemiştir. O ilk başta gönülsüzdür fakat ejderhalardan sonra kabul etmiştir.

Kralların Çarpışması

Daenerys Khalasarı ile çölde dolaştıktan sonra Vaes Tolorro adında terk edilmiş bir şehir bulurlar. Khalasarın geri kalanı buraya gelirler ve kendilerini dolaşmaktan kurtarırlar. Daenerys bu terkedilmiş şehrin etrafında ne olduğunu görmek için kan süvarilerini gönderir. Jhogo sonunda geri dönmüştür ve Qarth kentini buldu ve şehirden PyatPree, Quaithe ve Xaro Xhoan Daxos on üçleri temsilen eşlik etmiştir.

Kılıçların Fırtınası

O Daenerys Astopar'a giderken köleler ve lekesizler mevcuttur. O Aggo ve Rakharo ile birlikte Yunkai çevresindeki köleleri alarak dothrakilere savaş açtı ve Meeren'i kuşattı. Bu zaferler Jhogo'nun örgüsüne üç çan eklenmesini sağlamıştır.

Kargaların Ziyafeti

Jhogo ve diğer kan süvarileri Khaleesi'ye hizmet etmeye devam etmişlerdir.

Ejderhalarla Dans

Aggo, Jhogo ve Rakharo Meereen ve hinterlandsdakileri boyun eğindirmek ve orada köleliği sona erdirmek için ona khalasarı kullanmasını Daenerys emretmiştir. Yunkai ile Meeren arasında barış sağlandığında, Jhogo-Groleo, Daario, Hero ve Meeren'in yeni kralı Hizdahr zo Loraq'ın 3 yakını ile birlikte Meeren şehrine girmelerine izin verilen yedi Yunkai Komutanının güvenliği için Yunkai kampını onların komutasını verdi.

Jhogo,Hero ve Daario ile birlikte yine de Yunkai'de tutsak olarak kalır.