Johanna Westerling

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Westerling Hanesi.PNG
Johanna Weterling
House Lannister.png
Karakter Bilgisi
Unvan Casterly Kayası Leydisi
Bağlılık Westerling Hanesi
Lannister Hanesi
Kültür Westeros
Doğum Bilinmiyor, Sarpkaya
Lord Jason Lannister

Johanna Westerling, Lord Jason Lannister ile evliliğiyle Casterly Kayası Leydisi olmuştur.

Tarih

Ejderhaların Dansı ismiyle bilinen iç savaş sırasında, Leydi Johanna'nın kocası Lord Jason Lannister ve kocasının ikiz kardeşi Tyland, Yeşiller'i destekler. Jason sancaktarlarına liderlik eder ve Aegon II Targaryen'e destek olmak için savaş alanına hücum eder fakat Kızıl Çatal Savaşı'nda katledilir. Lord Dalton Greyjoy yada lakabıyla Kızıl Kraken, daha sonra Batı Toprakları'na saldırır ve bölgeye çok büyük zarar verir. Johanna Casterly Kayası'nın geçitlerini kapatınca Dalton da yakınlardaki Lannis Limanı'nı yağmalar.

Demirdoğumlular, Kızıl Kraken Dalton birkaç yıl sonra Güzel Kale'de öldürüldükten sonra Dalton'ın kazandıkları için kavga ettiler. Lannister filosu Greyjoylar tarafından yok edildiği için Johanna Menzil'in Lord Amirali Sör Leo Costayne ile batılıların Demir Adalar'ı istila etmesi için 134FS'te birlik oldu. Dalton'ın tuz oğullarından biri ele geçirilip Casterly Kayası'na esir olarak getirildikten sonra, Johanna onu hadım ettirip oğlunun soytarısı yaptı.

Johanna Lannister Hanesi'nin zedelenen görkemini iyileştirdi ve ayrıca Kral'ın Şehri'ne iç savaşın uzayan hasarlarını gidermeleri için borç altın vermiştir.