Jonothor Darry

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kingsguard.PNG
Jonothor Darry
Darry Hanesi .png
Karakter Bilgisi
Lakap Jon Darry
Unvan Sör
Bağlılık Darry Hanesi
Kral Muhafızları
Irk Nehirli
Ölüm 283FSÜç Dişli Mızrak
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Sör Jonothor Darry yada bilinen adıyla Jon Darry, Darry Hanesi'nden bir şövalyedir ve Kral Aerys II Targaryen döneminde Kral Muhafızları'ndan biriydi. Yarı resmi kaynaklara göre kardeşi Sör Willem Darry'dir.

Karakter

Sör Jaime Lannister Jonothor Darry'i ciddi bir adam olarak hatırlar.

Hayatı

Robert'ın İsyanı sırasında Çanlar Savaşı'ndan sonra Kral Eli Lord Jon Connington'un komutasındaki ordudan kalanları toplamaları için Sör Barristan ile Sör Jonothor görevlendirilir.

Kral Aerys II Targaryen yeni Kral Eli Qarlton Cheltsed'i yaktığı gece kraliyet dairesinin nöbetini tutma görevi Sör Jonothor ve Sör Jaime'dedir, Aerys karısı Kraliçe Rhaella Targaryen'e tecavüz etmeye başlamıştı. Jaime kraliçeyi korumaları gerektiğini söylediğinde Jonothor kraliçeyi korumaları gerektiğini ancak kraldan koruma görevlerinin olmadığını söyler.

Sör Jonothor Prens Rhaegar Targaryen'le birlikte giden üç Kral Muhafızı'ndan biridir, Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda kraliyet ordusunun belki bir kısmını yönetir. Yola çıkmadan önce Jaime Rhaegar'a Jon'un Kızıl Kale'de kendisi yerine kralı koruması için yalvardı. Cevap olarak Jon ona yeminini hatırlattı ve küçük yeminli kardeşine görevini yapmasını söyledi.

Sör Jonothor çatışmanı ortasında öldürülür.

Alıntılar

O pelerini giydiğin zaman itaat sözü verirsin.

Jonothor'dan Jaime Lannister'a

Ben savaşmayı Beyaz Boğa'dan ve Cesur Barristan'dan öğrendim. Sabah Kılıcı Sör Arthur Dayne'den öğrendim, sağ eliyle işerken sol eliyle beşinizi öldürebilirdi. Ben Dorne Prensi Lewyn'den, Sör Oswell Whent'den ve Sör Jonothor Darry'den öğrendim, her bir iyi adamlardı.

Jaime Lannister'dan Loras Tyrell'a