Jory Cassel

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Jory Cassel
JoryCassel.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Muhafızlar Lideri
Bağlılık Cassel Hanesi
Ölüm +/- FS 298Kral Toprakları
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)

Oyuncu Jaime Sives
TV Sezon 1

Jory Cassel, Eddard Stark'ın hane halkının bir üyesi, Stark Hanesi'nin Muhafızlar Lideri'dir. Kral Toprakları'nda, Jaime Lannister'ın emriyle Eddard Stark'a ders olarak öldürülmüştür. Dizide Jaime Sives tarafından canlandırılmıştır.

Geçmiş

Jory, Eddard Stark'la beraber Neşe Kulesi'nde savaşarken ölen Martyn Cassel'ın oğlu ve Kışyarı'nın kale kumandanı ve silah ustası olan Rodrik Cassel'ın yeğenidir. Jory sadık bir şekilde Stark Hanesi'ne hizmet eden ailesinin yolundan gitmiştir, şövalye olmuştur ve Lord Eddard'ın şuanda seksen yıldan fazla hizmette olan muhafız lideri olmuştur. Jory, Eddard ve Catelyn Tully'nin düğününe katılmıştır. Gerdek seronomisi sırasında, ayaküstü Catelyn'in elbisesini yırtmıştır.

Taht Oyunları

Jory, Gece Bekçileri'nden bir kaçağının idamına şahitlik yapmak için Lord Eddard'a eşlik eder. Eve dönüş yolunda ekip karda ulukurtlar bulur. Ulu kurdun boğazına boynuzun saplandığını, ulukurt yavrularının anneleri öldükten sonra doğduğunu iddia ederek bunun bir kehanet olduğuna söyler. Kral Robert I'ın onuruna ziyafette planların parçası olarak, Lord Eddard onurlu bir muhafızla yoldaki kralı karşılamak için güneye Jory'i göndermeyi planlar. Jory, Kral Toprakları'nda muhafız lideri olarak güneye Lord Stark'a eşlik eder. Arya'nın ulu kurdunun Prens Joffrey'e saldırdığı yer Üç Dişli Mızrak'taki olaydan sonra, Jory kaçan Arya'yı bulan ilk kişiydi. Nymeria'ya taş atarak kaçmasını sağlayarak Arya'ya yardım etmiştir. Sör Horas Redwyne ve Freylerden birini atından düşürerek El Turnuvası'nda yer alır. Kral Robert I'ın hükmüyle turnuvasa sadece Lothor Brune'ye kaybeder. Robert'ın piçlerinden birini bulmak için bir geneleve giderek Lord Eddard'a eşlik eder. Kızıl Kale'ye dönüşte, kardeşi Tyrion Lannister'ın kaçırıldığını öğreyen Jaime, Eddard'a bir ders olarak Sör Jaime Lannister'ın emrindeki Lannister muhafızları tarafından sokakta öldürülür.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{Martyn Cassel}
 
Bilinmeyen
 
{Rodrik Cassel}
 
Üç karısı
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
üç oğlu
 
{Jory Cassel}
 
 
 
kızları
 
Beth Cassel