Justman Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Justman Hanesi
House Justman.PNG
Hane arması beyaz zemin üzerine bir çift mavi sınır çizgisi ve içinde altın renkte terazi
Sözler Bilinmiyor
Bölge Nehir Toprakları, Westeros
Unvan Üç Dişli Mızrak Kralı
Kurucu Benedict Justman

Justman Hanesi, Nehir Toprakları'nda Üç Dişli Mızrak Kralları (yada Nehir ve Tepe Krallığı) olarak hüküm süren soylu bir hanedir. Yarı resmi kaynaklara göre armaları beyaz zemin üzerine bir çift mavi sınır çizgisi ve içinde altın renkte terazidir. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Justman Hanesi Andal İstilası'ndan sonra Blackwood ve Bracken Haneleri'nin piçi Benedict Nehir tarafından kuruldu. Otuz yılı aşkın süre içinde Benedict Üç Dişli Mızrak'taki küçük kralları yenmeyi başardı ve sonra kendini taçlandırdı. Adil Benedict olarak tanımaya başlayan bir kral olduğu gibi hanesi Justman Hanesi olarak tanındı. Kral Benedict Justman Bakire Havuzu ve Boğaz'ı topraklarına katarken oğlu Benedict II Duskendale, Rosby ve Karasu Nehri'ni ele geçirdi.

Justman'lar neredeyse üç yüz yıldır yönetimde olmalarına karşı Kral Bernarr II döneminde yok oldular. Demir Adaların Kralı Qhored Hoare, Bernarr'ın oğlunu Pyke'de Misafir Kalesi'nde öldürür ve orası sonradan Kanlı Kale olarak bilinir. Demiradamlar'a karşı Bernarr umutsuzca sancaklarını çağırır, Justman'ların yıkılışından sonraki yüz yıl içinde Nehir Toprakları anarşi içinde kaldı.

Fırtına Kralı Arlan III Durrandon Nehir Toprakları'nı ele geçirdikten sonra sözde hak iddia edenler başarısızca nehir kralı olduklarını iddia ettiler. Bunlardan biride Justman'lar ile soyu doğrulamamış olan Lucifer Justman olmuştur.

Tarihi Üyeler