Kızılçimen Çayırı Muharebesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Kızıl Çimen Muharebesi sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Kızıl Çimen Savaşı
Tarih FS 194
Yer Kızıl Çimen Alanı
Sonuç Birinci Blackfyre İsyanının bitmesi.
Taraflar
Kraliyet Kuvvetleri (Daeron II destekçileri) İsyancı Kuvvetler (Daemon Blackfyre destekçileri)
Kumandanlar
Baelor Targeryan
Maekar I Targeryan
Brynden Rivers
Daemon Blackfyre
Aegor Nehir
Güçler
bilinmiyor bilinmiyor
Kayıplar
Hayford
Wyl Waynwood
Dokuzyıldız Şövalyesi
Roger of Pennytree
Daemon Blackfyre
Aemon Blackfyre
Aegon Blackfyre
Sör Edwyn Osgrey
Sör Harrold Osgrey
Addam Osgrey

Kızıl Çimen Savaşı, etkili bir şekilde ve Kral Daeron II ' nin Yedi Krallık'ın hükümdarı olduğunun kabul edilmesiyle biten, Blackfyre İsyanı'nda ki en büyük savaştır.

Gelişim

Daemon Blackfyre, Daena Targaryen'in piç oğlu yaşı geldiğinde,Aegon IV tarafından piçi olarak kabul edildi ve Valyrian kılıcı Blackfyre'ı, Targaryen krallarının kılıcı, Daemon'a verdi.Ölüm döşeğinde, Aegon IV piçlerini taht sırasına yerleştirerek meşrulaştırdı.Yıllar geçtikçe ,Daemon, kılıçtan sonra Blackfyre ismini aldı,soyu sorgulanan Daeron II'den önce kral olması gerektiğine inandı.Daemon sonunda kendi gerçek kral ilan etti ve bunun için bir ordu kurdu.Diyar 'kırmızı ejderha' ve 'siyah ejderha' arasında ikiye bölündü.Daeron II'nin Kral eli Lord Ambrose Butterwell sakin kalıyordu,hatta bazıları ayaklanmada bi eli olup olmadığını sorguluyordu.Lord Hayford'ın yerine savaştan günler önce sadık birisi getirildi.

Savaş

İki ordu isimsiz bir alanda çarpıştı. Daemon o gün durdurulamazdı, Kral Muhafızı Sör Gwayne Corbray üzerine gelmeden önce Arryn Lordu'nu parçalara ayırdı, Wyl Waynwood ve Dokuzyıldız Şovalyesi'ni katletti. Sör Gwayne Corbray ile arasında muazzam bir dövüş başladı,Daemon Valyria kılıcı Blackfyre'ı kullanıyordu Sör Gwayne de Valyrian kılıcı Lady Forlorn'u. Daemon rakibi kör ve yaralı bir şekilde ayrılmadan önce ciddi hasar verdi. Daemon sonra durakladı, Sör Gwayne'e daha fazla zarar gelmeyeceğinden emin olmak için Daemon, Redtusk eşliğinde savaş alanının gerisindeki üstadına yolladı.

Bu arada Kanlıkuzgun ve onun seçkin okçuları, Kuzgun'un Dişleri,Ağlayan Tepe'yi ele geçirdi.Yüksek konumdan Daemon'un bulunduğu bölgeye ok yağdırmaya başladı. Kanlıkuzgun, Daemon'un sancağını gözledi, Daemon'un savaş alanında oğlunu asla yanından ayırmadığını bildiğinden ikizlerin büyüğü Aegon'u öldürdü.Ardından Daemon'un çevresine ok yağdırdı ve Daemon'u öldürdü.Küçük ikiz Aemon babası ölünce Blackfyre kılıcını aldı ve Brynden Nehir onu da öldürdü.

Liderlerinin düşmesiyle isyancılar kaçmaya başladı.Ta ki savaşa sağ tarafta başlayan Aegor Nehir, bozgunu düşman üzerine bir hücuma dönüştürene kadar.Ve şahsen Bloodraven ile büyük bir dövüşe başladı.Bu noktada Prens Baelor Kırıkmızrak Fırtına Lordları ve Dornelulardan oluşan bir orduyla isyancıları arkadan vurdu,hatlarını yıktı ve savaş bitti.

Ardından

Daha sonra Kızıl Çimen olarak bilinecek yerde on bin kişi öldü. Daemon Blackfyre ve en büyük ikiz oğulları Aegon ve Aemon savaşta ölmesiyle ve isyanın etkili bir şekilde sona ermesiyle Kral Daeron II'nin hükmü Yedi Krallık'da kabul gördü.Ancak Acıçelik diğerleriyle(içlerinde Daemon'un diğer beş oğlu da var) Özgür Şehirlere kaçtı ve Blackfyre mirasçıları, Basamaktaşı'nda Canavar Maelys ölene kadar Targaryenlerin başına bela olmaya devam etti.

Eğer Daemon, Sör Gwayne için durmasaydı Kanlıkuzgun tepeyi almadan ve Baelor gelmeden Maekar'ın sol kanadını kırabilirdi. Sonra el öldürülmüş ve Kral Toprakları giden yol açılmış olabilirdi. Ve Daemon'a karşı küçük bi muhalefet kalırdı.