Kafatası Köprüsü Savaşı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kafatası Köprüsü Savaşı
Tarih +/-FS 300
Yer Kafatası Köprüsü
Sonuç Gece Nöbetçileri kazandı.
Taraflar
Gece Nöbetçileri Yabanıllar
Kumandanlar
Bowen Marsh Weeper
Güçler
bilinmiyor 300
Kayıplar
100
Sör {Endrew Tarth}
Sör {Aladale Wynch}
çoğu.

Kafatası Köprüsü Savaşı, Gece Nöbetçileri'nin kazandığı bir mücadeledir. Geçit üzerindeki Kafatası Köprüsü mücadelenin yapıldığı yerdir.

Hazırlıklar

Mance Rayder, yabanılları Sur'a saldırmak içi bir araya getirmiştir. Kara Kale'deki gözcüleri uzağa çekmek ve ana güçten dikkatleri çekmek için Sur'un çeşitli alanlarına küçük saldırılar düzenlemiştir. Kara Kale'nin kale muhafızı Bowen Marsh, bu yemi yutmuş ve Kara Kale'deki askerlerin büyük bölümünü alarak Gölge Kulesi'ndeki saldırıdan sonra mücadeleye gitmiştir.

Ana güç Kara Kale'den uzaktayken, Sur'un altındaki kapı küçük bir güçle savunuluyordu ve Mance saldırıları kapıya yöneltti.

Mücadele

Bowen Marsh, Weeper'ı ve 300 yabanılı Kafatası Köprüsü'nde köşeye sıkıştırmıştır. Büyük uğraşlara rağmen 100 kara kardeşin öldüğü kanlı bir savaş olmuştur. Yabanılların kayıpları tam olarak bilinmiyor.

Sonuç

Bowen Marsh, savaşta ağır bir yara almış ve sedye ile Gölge Kulesi'ne taşınmıştır. Sör Endrew Tarth ve Sör Aladale Wynch savaşta öldürülmüştür. Geciken bu garrison Kara Kale'yi yabanılların saldırısına sebep olmuştur.

Bilinen Katılımcılar