Kahyalar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kahyalar, Korucular ve İnşaatçılar ile birlikte Gece Gözcüleri'nin üç bileşeninden biridir. Kahyaların asli görevi, Gece Nöbetçileri'ne yiyecek, kıyafet ve savaş için gereken ekipmalarla donatmaktır. Lord Kahya veya Baş Kahya olarak bilinen bir subay tarafından komuta edilirler.

Görevleri

Yarı resmi kaynaklarına göre, kahyalar Gece Gözcüleri'nin üç bileşeninden en büyüğüdür.Kahyalar, sorumluluk gerektiren kritik görevler yaparlar ve nöbetteki kardeşlerine hayati günlük hizmetler sunar. Kahyaların başlıca görevleri; avlanmak, tarım yapmak, atları eğitmek, yakacak odun toplamak, yemek pişirmek, giyecek dikmek, silah temin etmek ve Gece Gözcüleri'nin gündelik ihtiyaç duyduğu malzemeleri güneyden getirmektir. Üst düzey komutanlara (örn; Jeor Mormont ve Sör Mallador Locke ) veya üstatlara (örn; Üstat Aemon) kişisel yardımcı olarak atanabilirler.

Yabanıllar ile savaşmak asli görevleri olmasa da silahlar konusunda eğitildiler, çünkü Gece Gözcülerinin tüm kardeşlerinin ilk görevi Sur'u her türlü tehlikeden korumaktır.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Lord Kumandan Mormont, Sur'un kuzeyinde iki yüz kara kardeş ile birlikte büyük keşifi başlattığında, Kara Kale'de kalan 400 kişilik garnizonun büyük çoğunluğu inşaatçılar ve kahyalardan oluşuyordu.

Gece Nöbetçileri arasında kahyaların da içinde bulunduğu bir grup İlk İnsanların Yumruğunda Lord Kumandanı öldürmeyi planlamışlardı, İlk İnsanların Yumruğunda ötekilerin saldırısı sonucu bu planı uygulamaya koyamadılar. Daha sonra Craster'ın Kalesinde çıkan isyanda bir kaç kahya yer aldı

Kargaların Ziyafeti

Yumruayak Karl, Yetim Oss ve Muttering Bill, Craster'ın Kalesinde ki isyandan bu yana,diğer isyancılarla Craster'ın Kalesinde kalmaya devam etmektedir.

Ejderhaların Dansı

Lord Kayha Bowen Marsh, Kara Kaledeki isyanda Lord Kumandan Jon Kar'a ihanet edenler arasındadır.

Bilinen Kahyalar

Mevcut kahyalar