Kara Rüzgar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kara Rüzgar, Asha Greyjoy'un kaptanı olduğu gemidir.

Tarihi

Üç yada dört yıl önce Kral Robert Baratheon'un saltanatı sırasında Asha aralarında Güzel Ada, Lannis Limanı ve Arbor'un da olduğu çeşitli limanlara yolculuk yapmıştır. Yolculuk esnasında Bakir Qarl ile yatar. Asha Basamaktaşı'nda Lys'li korsanlarla baskın yaptığında babası Lord Balon tarafından amcası Euron Greyjoy sürgüne gönderilir.

Kararüzgar2.jpg

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Asha babası Lord Balon'un verdiği mesajları Büyük Wyk'e götürür. Demir Adalar Beş Kralın Savaşı'na girdiğinde Asha Deniz Ejderi Burnu'na otuz dargemi getirir, onları Buz Koyu'nda demirler ve Derinorman Kalesi'ni ele geçirir.

Kargaların Ziyafeti

Balon'un Pyke'de ölmesinden sonra Asha Kuzey'den Demir Adalar'a geri döner ve dayısı Lord Rodrik HarlawOn Kule'd ziyaret eder. Yolculuk esnasında Erena Glover için Taşlı Kıyı'da bir süt anne ararlar. Ancak süt anne yerine bir keçi kullanılır.

Kral Şurası için Eski Wyk'e gelen Asha, Lord Norne Goodbrother'ın kalesine yakın kıyıda Kara Rüzgar'ı demirler. Kral Şurası esnasında mürettebatı Kuzey'den getirdikleri çakıl taşlarını, kozalakları ve şalgamları Kuzey'de ele geçirdikleri ganimet olarak sunar.

Ejderhaların Dansı

Euron Demir Adalar ve Kuzey Kralı seçildikten sonra Asha önce Eski Wyk'den Harlaw'da ki On Kule'ye sonrada Kuzey'de ki Derinorman Kalesi'ne kaçar. Kara Rüzgar ve Tristifer Botley'in gemisi de dahil olmak üzere elinde sadece dört gemi kalmıştır.

Kararüzgar1.jpg

Derinorman Kalesi Dağ Klanları'nın saldırısına maruz kaldığında Asha kaleyi terk eder ve keçi yoluna saparak Kurt Ormanı'na girer. Ancak Derinorman Kalesi'nin Geri Alınması esnasında Stannis Baratheon tarafından yenilgiye uğratılır. Bu arada Asha'nın dört dargemisi Alysane Mormont tarafından yakılır yada ele geçirilir.

Bilinen Mürettebat

Alıntılar

Kara Rüzgar'ın mürettebatı, kadın kaptanlarının başarılarıyla gurur duyuyordu. Adamlarının yarısı Asha'yı kızlarıymış gibi seviyordu, diğer yarısı da onun bacaklarını açmak istiyordu ama her biri uğruna canını verirdi.

Asha Greyjoy'un düşünceleri