Karyl Vance

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Vance.png
Karyl Vance
Vance.png
Karyl Vance.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Yaya Durağı Lordu
Bağlılık Yaya Durağı-Vance Hanesi
Irk Nehirli 
Doğum Yaya Durağı
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Lord Karyl Vance, Yaya Durağı-Vance Hanesi'nin şuanki başıdır. Liane, Rhialta ve Emphyria adında üç kızı vardır.

Görünüş ve Karakter

Karyl'ın yüzünün bir kısmı ve boynunu kaplayan şarap lekesi rengindeki doğum lekesi olmasa yakışıklı sayılabilirdi. Hüzünlü gözleri ve melankolik bir görüntüsü vardır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Karyl, Sör Marq Piper ve Sör Raymun Darry Nehir Toprakları'na baskınlar yapan Lannister askerleriyle savaşmak için Kral Robert Baratheon'dan izin almaya gelirler. Kral Eli Lord Eddard Stark bu isteği kabul eder ve Sör Gregor Clegane'in tutuklanması için bir grup asker gönderir.

Karyl'ın babası Lord Vance Altın Diş Savaşı'nda ölünce Karyl yeni Yaya Durağı Lordu olur. Karyl ve Marq Üç Dişli Mızrak üzerindeki Kızıl Çatal'da Batılı askerlere saldırır. Yeni Lord Karyl, Kral Joffrey Baratheon tarafından biat edilmesi üzerine Kral'ın Şehri'ne çağırılır aksi takdirde kendisinin diğer gelmeyen lordlar gibi isyankar ilan edileceği söylenir. Karyl ve Marq Lord Lyman Darry'i Nehirova'ya getirirler ve Robb StarkKuzeyin Kralı ilan ederler.

Kralların Çarpışması

Lord Karyl, yeminli lordu Sör Edmure Tully'den aldığı izinle topraklarını savunmak için Nehirova'dan ayrılır. Karyl Geçitler Savaşı'nda Nehirova'nın yukarısındaki geçitlerin savunulmasını komuta eder.

Kılıçların Fırtınası

Lord Karyl, Nehirova'da Lord Hoster Tully'nin cenazesinde tekneyi iten yedi soyludan biriydi.

Kargaların Ziyafeti

Lord Karyl Kızıl Düğün'den sonra Demir Taht'a diz çöker. Nehirova Kuşatması sırasında Lannister ordularına yardıma giden isteksiz nehir lordlarından biriydi ve aynı zamanda Sör Jaime Lannister'ın savaş konseyine katılmıştır. Nehirova teslim olduktan sonra Karyl Jaime'ye Kuzgunağaç Kuşatması'nı bitirmesini önerir.

Aile

 
 
 
Lord Vance
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karyl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Liane
 
Rhialta
 
Emphyria