Kettleblack Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kettleblack Hanesi
Kettleblack.png
Hane arması kırmızı zemin üzerine siyah  sınırın içinde siyah kazan
Sözler Bilinmiyor
Bölge Taç Toprakları, Westeros
Bağlılık Kral Toprakları-Baratheon Hanesi

Kettleblack Hanesi, Taç Toprakları'nın şövalye hanelerinden biridir. Yarı resmi kaynaklara göre armaları kırmızı zemin üzerine siyah  sınırın içinde siyah kazandır. Sözleri bilinmemektedir.

Kettleblack'lerin fiziksel özellikleri koyu saçlı, çengel burunlu ve uzun boylu olmalarıdır. Kettleblack'ler vicdansız olmaları ile bilinirler.

Tarihi

Sör Osmund Kettleblack, Basamaktaşı ve İhtilaflı Topraklar'da Lys ve Tyrosh arasındaki savaşta bir paralı asker olarak Cesur Dostlar'ın arasındaydı. Sör Robert Taş tarafından şövalye ilan edildiğini söyler.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Beş Kralın Savaşı sırasında Sör Osmund, Osfryd ve Osney Kettleblack'ler Kral'ın Şehri'nde ki paralı askerler arasındadır. Kraliçe Cersei Lannister muhafızlar kaptanı Vylarr ve beraberindeki muhafızları paralı askerler ile değiştirerek onları kiralar, Tyrion Lannister tarafından Kral'ın Şehri'ne gönderilir. Cersei'nin haberi olmadan Kettleblack kardeşler Tyrion'u bilgilendirirler. Sör Boros Blount korkak olmasından ötürü Kral Muhafızları'ndan atılmasının ardından Blount yerine önerilen isimler arasında Sör Osmund Kettleblack'de vardır. Karasu Savaşı'nda Joffrey Baratheon'u korumak için görevlendirilir. Osfryd Cersei'nin Kırmızı Pelerinliler'in yeni muhafızlar kaptanı yapılır ve savaş sırasında kraliçenin yanında kalır. Kettleblack'lerden Osney ve Osfryd, hiçbir mücadeleye katılmamalarına rağmen Karasu Savaşı'ndan sonra şövalye ilan edilirler.

Kılıçların Fırtınası

Osfryd ve Osney savaştan sonra Prens Tommen Baratheon'u Rosby'den alırlar.

Kardeşlerin babası Oswell Kettleblack, Kral'ın Şehri'nden gece kaçmak için Sör Dontos Hollard ve Sansa Stark'ı bekler, onları kürek çekerek Merling Kralı adlı gemiye götürür. Bu aslında Petyr Baelish'in Kettleblack'leri kontrol edebileceğini gösterir.

Sör Osmund Joffrey'in ölümü üzerine Tyrion'un davasında ki tanıklardan biridir. Kendi ifadesini açıklar.

Kargaların Ziyafeti

Cersei Kettleblack'lere Shae'in cesedini fazla önem vermeden imha etmelerini söyler.

Kral Muhafızları Beyaz Kılıç Kulesi'nde topladıklarında Sör Osfryd ve Osney Kral Tommen'ı koruyorlardı. Osfryd, Sör Addam Marbrand'ın gidişinden sonra Kral'ın Şehri Şehir Gözcüleri'nin kumandanı ilan edilir. Jaime kendinden habersiz Cersei'nin emriyle hiç kimsenin öldürülmeceğini söyleyerek Kral Muhafızları'na yeni gelmiş Sör Osmund ve Boros Blount'u azarladı.

Cersei, Osney'i Büyük Baelor Septi'ne gizlice sokarak Tyrion tarafından atanan Yüce Septon'u öldürttü. Ödül olarak da Osney'le yattı. Ayrıca yeni Yüce Septon olan Yüce Serçe'ye Kraliçe Margaery Tyrell ile birlikte olduğunu ve cinayeti itiraf ederse kendisini Sur'a göndereceğini ve orada Jon Snow'u öldürürse kral affıyla onu geri getirerek kendisine topraklar vereceğini söyler.

Ancak planlar ters gider, Yüce Serçe Osney'e işkence eder ve oda Cersei ile yattığını itiraf eder. Osney ve Cersei İnanç tarafından tutuklanırlar, yargılanmayı beklerler. Küçük Konsey'de Şehir Gözcüleri Kumandanı olan Sör Osfryd'i görevden alır ve yerine Humfrey Su'yu getirir.

Merling Kralı limana demir attığında Petyr Baelish'den öğrendiği ilginç bilgilerle Oswell Martı Kasabası'na gider.

Ejderhaların Dansı

Sör Kevan Lannister Osney'in yanı sıra Osfryd'ide hapseder, yalvarmalarına bağlı olarak onlara Sur'a gitme yada Sör Robert Strong ile mücadele etme seçenekleri sunacağını söyler.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Kettleblack Hanesi