Kral Ormanı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
 Kral Ormanı'nın haritadaki yeri
 Kral Ormanı'nın haritadaki yeri
Kral Ormanı
Kral Ormanı'nın haritadaki yeri
  Kral Ormanı'nın haritadaki yeri
  Kral Ormanı'nın haritadaki yeri
Kral Ormanı
Kral Ormanı'nın haritadaki yeri

Kral Ormanı, Kral'ın Şehri'nin Karasu Nehri'nin karşında yer alan büyük bir ormandır. Taç Toprakları'nın güneyinde, Fırtına Toprakları'nın kuzeyinde Kral Yolu'nun üzerinde bulunur. Ormandaki dar bir gölden gelen Ağırsu, Kral Ormanı'nın büyük nehirlerden biridir. Kesik Orman, ormanın güneyinde bulunmaktadır.

Kral Ormanı Demir Taht'ın kralı için özel bir avlanma alanı içerir. Ancak özgür halktan bazıları ormanda yaşar. Yağışlı olmasına rağmen bölge yeterince verimli değildir.

Kral Ormanı

Tarihi

Şafak Çağı'nda Kral Ormanı, Yağmur Ormanı'nında dahil olduğu geniş bir ilkel ormanın parçasıydı.

Orman, Karasu Nehri'nin yakınında olduğundan Durrendon Hanesi'nin Fırtına Krallarının topraklarının içerisindeydi. Fetih Savaşı sonrasında Fırtına Burnu'nun Baratheon Hanesi'nin topraklarının sınırı Ağırsu nehrinin kuzey kıyısı ilan edildi, Kral Ormanı'nın bir kısmı sınırın arasında Ağırsu'yun güneyindeydi. Kuzeyde kalan kısım Kral'ın Şehri'nin Targaryen Hanesi'nin oluşturduğu Taç Toprakları'nın bir parçası haline geldi.

Kral Aegon IV Targaryen Dorne'a saldırmak için ejderha şeklinde kuşatma motorları gönderdi ancak yedi ahşap ejderha alev aldı ve neredeyse Kral Ormanı'nın dörtte biri yandı.

Orman, Kral Ormanı Kardeşliği adlı rezil haydut gurubunun merkezi oldu.

Kraliçe Cersei Lannister Prens Joffrey Baratheon'u doğurduğu zaman Kral Robert Baratheon Kral Ormanı'nda avlanıyordu.

Kral Ormanı.jpeg

Son Olaylar

Taht Oyunları

Kral Robert Baratheon, Kral Ormanı'nda avlandığı sırada bir yaban domuzu tarafından ölümcül şekilde yaralanır.

Kralların Çarpışması

Tyrion Lannister, Stannis Baratheon'un gelişi için hazırlık yapar, savaşta başarılı olan ve kendine Kral'ın Şehri'ne gelişinde refakat eden Dağ Klanları'nı Kral Ormanı'na gönderir. Orada Stannis'in yük arabaları ve başlarındaki askerleri avlanır. Stannis'in öncü lideri Sör Guyard Morrigen klanların dumandan boğulması için Kral Ormanı'nın bir kısmını yakar, Sansa Stark Kızıl Kale'de yangını ve dumanı görür.

Kingswood.png

Kılıçların Fırtınası

Karasu Savaşı'ndan sonra Taş Kargalar Kral Ormanı'nda kalır. Sansa Stark ve Margaery Tyrell Karasu Nehri'nin kuzey kıyısında kül ve kömüre dönüşmüş ölü ağaçları görürler.